We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
1. HNL
Cu 26 May
NK Slaven Belupo
1-2
Hajduk Split
RNK Split
0-1
Osijek
Cibalia Vinkovci
1-1
Lokomotiva
Sat 27 May
Inter Zapresic
0-3
Istra 1961
Dinamo Zagreb
5-2
Rijeka
Takım / Points
1 Rijeka RIJ 88
2 Dinamo Zagreb DZG 86
3 Hajduk Split HAJ 69
4 Osijek OSI 66
5 Lokomotiva LOK 44
 
6 Istra 1961 IST 39
7 NK Slaven Belupo SLA 38
8 Inter Zapresic INT 28
9 HNK Cibalia Vinkovci HNK 21
10 RNK Split SPL 18
1. HNL
Cu 21 Tem
Dinamo Zagreb
4-0
Cibalia Vinkovci
Sat 22 Tem
NK Slaven Belupo
1-0
Lokomotiva
Rijeka
4-1
Rudes
Pz 23 Tem
Inter Zapresic
2-2
Hajduk Split
Istra 1961
1-1
Osijek
Takım / Points
1 Dinamo Zagreb DZG 6
2 Rijeka RIJ 6
3 Hajduk Split HAJ 4
4 Inter Zapresic INT 4
5 NK Slaven Belupo SLA 3
 
6 Osijek OSI 2
7 Istra 1961 IST 1
8 Rudes RUD 1
9 Lokomotiva LOK 0
10 HNK Cibalia Vinkovci HNK 0
2. HNL
Pz 28 May
HNK Gorica
1-1
Solin
HNK Sibenik
1-0
Rudes
Hrvatski
2-0
Novigrad
Zagreb
0-4
NK Radnik Sesvete
Imotski
2-0
Dinamo Zagreb II
NK Dugopolje
1-1
Lučko
Takım / Points
1 Rudes RUD 60
2 HNK Gorica HNK 57
3 Solin SOL 55
4 NK Radnik Sesvete NKR 52
5 Dinamo Zagreb II ZAG 47
6 NK Dugopolje NKD 46
 
7 HNK Sibenik HNK 45
8 Novigrad NOV 42
9 Lučko LUK 38
10 Hrvatski Dragovoljac HDR 36
11 Imotski IMO 31
12 Zagreb ZAG 29
2. HNL
Cu 18 Aug
Hrvatski
17:30
NK Dugopolje
HNK Gorica
17:30
Dinamo Zagreb II
Sat 19 Aug
Novigrad
17:30
Varteks Varazdin
Lučko
17:30
HNK Sibenik
Solin
17:30
NK Radnik Sesvete
Pz 20 Aug
Hajduk Split II
17:30
Kustosija
Takım / Points
1 Hrvatski Dragovoljac HDR 0
2 Dinamo Zagreb II ZAG 0
3 NK Dugopolje NKD 0
4 HNK Sibenik HNK 0
5 NK Varteks Varazdin NKV 0
6 NK Radnik Sesvete NKR 0
 
7 Hajduk Split II HAJ 0
8 Solin SOL 0
9 Lučko LUK 0
10 Novigrad NOV 0
11 HNK Gorica HNK 0
12 Kustosija KUS 0
grup 3
Sat 03 Haz
Vrapče Zagreb
2-1
Dubrava Zagreb
Maksimir Zagreb
2-4
Opatija
Zagorec
4-1
Stupnik
Vrbovec
1-2
NK Krk
Kustosija
5-1
Jadran Poreč
Segesta Sisak
1-3
Trnje
Vinogradar
4-0
Dugo Selo
Samobor
1-2
NK Hask
Takım / Points
1 Vinogradar VIN 66
2 Kustosija KUS 54
3 Trnje TRN 54
4 NK Krk KRK 50
5 Opatija OPA 49
6 Vrapče Zagreb VRA 44
7 Jadran Poreč JAP 43
8 NK Hask HAS 41
 
9 Dubrava Zagreb DUB 41
10 Maksimir Zagreb MAK 36
11 Segesta Sisak SEG 36
12 Vrbovec VRB 33
13 Dugo Selo DUG 33
14 Zagorec ZAG 32
15 Samobor SAM 28
16 Stupnik STU 23
Serie A »
Pt 24 Tem
00:00 Bitirdi
Atl. Mineiro
1 - 2
Vasco da Gama BILGI Videolar
Pt 24 Tem
00:00 Bitirdi
Atletico PR
0 - 2
Ponte Preta BILGI
Pt 24 Tem
00:00 Bitirdi
Atlético GO
1 - 1
Botafogo BILGI
Liga MX Apertura »
Pt 24 Tem
01:49 Bitirdi
Veracruz
0 - 2
Necaxa BILGI
Champions Cup grup 2 »
Pt 24 Tem
14:05 Bitirdi
Inter
1 - 0
Olympique Lyonnais BILGI
Clausura Colombia »
Pt 24 Tem
02:30 Bitirdi
Millonarios
1 - 1
Rionegro Águilas BILGI
Pt 24 Tem
00:15 Bitirdi
At. Nacional
1 - 0
Deportes Tolima BILGI
Pt 24 Tem
00:30 Bitirdi
América de Cali
1 - 1
La Equidad BILGI
MLS »
Allsvenskan »
Pt 24 Tem
19:00
Hammarby IF
19:00
Elfsborg
Premier League »
Friendly »
Pt 24 Tem
20:30
Rocester
20:30
Burton Albion
Pt 24 Tem
19:00
Levante
19:00
Cádiz
Pt 24 Tem
12:00 Postponed
Maribor
12:00
Karabukspor
Pt 24 Tem
21:00
Algeciras
21:00
Marbella
Pt 24 Tem
17:00
Virtus Entella
17:00
Virtus Verona
Pt 24 Tem
20:45
North Ferriby Uni.
20:45
FC Halifax Town
Pt 24 Tem
17:00
Hapoel Tel Aviv
17:00
Omonia Nicosia
Pt 24 Tem
18:00
Sered
18:00
Trabzonspor
Pt 24 Tem
19:00
União Madeira
19:00
Merelinense
Pt 24 Tem
20:45
Eastbourne Borough
20:45
Dagenham & Redbridge
Pt 24 Tem
20:45
Hemel Hempstead T.
20:45
Boreham Wood
Copa Oro »
Pt 24 Tem
03:05 Bitirdi
Meksika
0 - 1
Jamaika BILGI
Cup »
Pt 24 Tem
11:00 Bitirdi
Belogorsk
0 - 2
Smena Komsomolsk BILGI
Pt 24 Tem
16:30
Zenit Volgograd
16:30
Dinamo Stavropol
Pt 24 Tem
18:00
Dinamo Kostroma
18:00
Torpedo Vladimir
Pt 24 Tem
17:30
Spartak Nalchik
17:30
Mashuk-KMV
Pt 24 Tem
16:00 Oynama 28'
Chayka
0 - 1
Afips
Pt 24 Tem
17:00
Druzhba
17:00
Chernomorets Novorossisk
Pt 24 Tem
16:00 Oynama 28'
SKA Rostov
0 - 2
Torpedo Armavir
Pt 24 Tem
16:00 Oynama 26'
Angusht
0 - 0
FK Legion Dynamo
Liga I »
Pt 24 Tem
20:00
Voluntari
20:00
FC Astra Giurgiu
Soccer League »
A PFG »
Pt 24 Tem
19:30
Dunav 2010 Ruse
19:30
Beroe
Superliga »
Pt 24 Tem
19:00
FC Helsingør
19:00
Odense BK
Ekstraklasa »
Superettan »
Pt 24 Tem
19:00
GAIS
19:00
Osters IF
Premier League »
Pt 24 Tem
21:00
Finn Harps
21:00
Derry City
Premier League »
Pt 24 Tem
20:30
Željeznicar
20:30
GOŠK Gabela
Virsliga »
Pt 24 Tem
18:00
FK Liepāja
18:00
Caramba / Dinamo Rīga
Pt 24 Tem
16:30
Ventspils
16:30
FS Metta/LU
Pt 24 Tem
18:30 Postponed
FK Jelgava
18:30
Babīte
Clausura Venezuela »
Pt 24 Tem
01:15 Bitirdi
Carabobo
3 - 0
Deportivo JBL del Zulia BILGI
Pt 24 Tem
00:30 Bitirdi
Zamora FC
0 - 2
Metropolitanos BILGI
Challenge League »
Pt 24 Tem
20:00
Schaffhausen
20:00
Rapperswil
USL Pro - USA »
Pt 24 Tem
05:00 Bitirdi
Sacramento
2 - 0
Seattle Sounders II BILGI
Copa Estonia »
Ykkonen »
B PFG »
Pt 24 Tem
17:00
Gorna Lokomotiv O.
17:00
Pomorie
S-League »
Pt 24 Tem
14:15 Bitirdi
DPMM FC
0 - 1
Geylang International BILGI
ISL »
Pt 24 Tem
13:30 Bitirdi
Gresik United
1 - 1
Sriwijaya BILGI
K-League Challenge »
Pt 24 Tem
12:00 Bitirdi
Gyeongnam
3 - 1
Ansan Police FC BILGI
Pt 24 Tem
13:00 Bitirdi
FC Anyang
2 - 0
Seoul E-Land BILGI
Torneo de Transición Segunda Venezuela grup 1 »
Pt 24 Tem
22:00
Margarita
22:00
Angostura
Kakkonen grup 3 »
Pt 24 Tem
17:30
GBK
17:30
JS Hercules
Pt 24 Tem
18:00
JBK
18:00
KajHa
Cuarta Noruega grup 1 »
Pt 24 Tem
19:00
Oppsal
19:00
Strømsgodset II
Pt 24 Tem
19:00
Drøbak / Frogn
19:00
Østsiden
Pt 24 Tem
19:00
Vestfossen
19:00
Sarpsborg 08 II

Follow BeSoccer on Facebook