We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Ligue 1
Ct 20 May
Nancy
3-1
Saint Etienne
Rennes
2-3
Monaco
Angers SCO
2-0
Montpellier
Toulouse
0-0
Dijon FCO
Olympique Lyonnais
3-3
Nice
PSG
1-1
Caen
Olympique
1-0
Bastia
Lille
3-0
Nantes
Lorient
1-1
Girondins Bordeaux
Guingamp
1-0
Metz
takım / Points
1 Monaco MON 95
2 PSG PSG 87
3 Nice NIC 78
4 Olympique Lyonnais LYO 67
5 Olympique Marseille MAR 62
6 Girondins Bordeaux GIR 59
7 Nantes NAN 51
8 Saint Etienne ASS 50
9 Rennes REN 50
10 Guingamp GUI 50
 
11 Lille LIL 46
12 Angers SCO ANG 46
13 Toulouse TFC 44
14 Metz MET 43
15 Montpellier MPL 39
16 Dijon FCO DIJ 37
17 Caen CAE 37
18 Lorient LOR 36
19 Nancy ASN 35
20 Bastia BAS 34
Ligue 2
Cu 19 May
Ajaccio
3-2
Tours
Sochaux
2-3
Troyes
Stade de Reims
1-2
Amiens SC
Lens
3-1
Niort
Le Havre
4-1
Orléans
Stade Lavallois
1-2
Nîmes
Clermont
1-0
Valenciennes
Stade Brestois
6-2
Gazélec Ajaccio
Auxerre
1-0
Red Star
Strasbourg
2-1
Bourg-Péronnas
takım / Points
1 Strasbourg STR 67
2 Amiens SC AMI 66
3 Troyes TRO 66
4 Lens LEN 65
5 Stade Brestois BRE 65
6 Nîmes NÎM 64
7 Stade de Reims REI 55
8 Le Havre LHA 54
9 Gazélec Ajaccio GAZ 51
10 Niort NIO 49
 
11 Ajaccio AJA 48
12 Clermont CLE 46
13 Sochaux FCS 46
14 Valenciennes VAL 45
15 Bourg-Péronnas BOU 44
16 Tours TOU 43
17 Auxerre AUX 43
18 Orléans ORL 38
19 Red Star RED 36
20 Stade Lavallois STL 30
National
Cu 19 May
Sedan
1-4
Avranches
Paris FC
2-0
Creteil
Consolat Marseille
3-2
CA Bastia
Béziers
3-2
Belfort
Dunkerque
3-3
Boulogne
Chambly
4-0
Quevilly
Chateauroux
1-1
Les Herbiers
Épinal
2-1
Lyon-Duchère
Concarneau
0-3
Pau FC
takım / Points
1 Chateauroux CHA 59
2 Quevilly QUE 58
3 Paris FC PFC 54
4 Consolat Marseille CON 54
5 Chambly CHA 54
6 Dunkerque DUN 53
7 Béziers BEZ 50
8 Lyon-Duchère LYO 50
9 Boulogne USB 49
 
10 Avranches AVR 46
11 Concarneau CON 46
12 Creteil LUS 42
13 Les Herbiers LES 39
14 Pau FC PAU 38
15 Épinal SPI 37
16 CA Bastia CAB 36
17 Sedan SED 35
18 Belfort BEL 31
grup 1
Ct 20 May
Plabennec
3-1
Romorantin
Stade Rennes II
4-1
PSG II
Voltigeurs
1-2
Mantes
Trelissac
2-0
Cholet
Vitré
2-1
Chartres
Lorient II
0-1
Saint-Malo
Fontenay
0-6
Nantes II
Granville
3-4
Bergerac
takım / Points
1 Stade Rennes II STA 56
2 Cholet CHO 52
3 Bergerac BER 51
4 Granville GRA 47
5 Trelissac TRE 46
6 Vitré VIT 45
7 Romorantin ROM 44
8 PSG II PSG 42
 
9 Saint-Malo SAI 42
10 Fontenay FON 42
11 Lorient II LOR 39
12 Chartres CHA 32
13 Plabennec PLA 29
14 Mantes MAN 29
15 Nantes II NAN 28
16 Voltigeurs VOL 26
grup 2
Ct 20 May
Lille II
1-1
Iris Club Croix
Dieppe
0-2
Drancy
Sannois Gratien
4-0
Poissy
US Fleury-Merogis
2-0
Amiens AC
Calais
4-4
Boulogne-Billancou
Le Havre II
2-2
Lens II
ES Wasquehal
3-0
Maur Lusitanos
V.Châtillon
2-2
Arras
takım / Points
1 Sannois Gratien SAN 58
2 US Fleury-Merogis FLE 57
3 Maur Lusitanos SML 54
4 Boulogne-Billancourt BOU 49
5 Arras ARR 46
6 Lens II LEN 44
7 Drancy DRA 39
8 Lille II LIL 38
 
9 Iris Club de Croix IRI 38
10 V.Châtillon VCH 36
11 Le Havre II LEH 36
12 Amiens AC AAC 33
13 Calais CAL 33
14 Poissy POI 32
15 ES Wasquehal ESW 29
16 Dieppe DIE 28
grup 4
Ct 20 May
Monaco II
3-1
Ol. Marseille II
Paulhan/Pézenas
2-2
Tarbes
Hyères
0-1
Sète
FC Martigues
3-2
Nice II
Rodez
1-1
Colomiers
Mont-Marsan
1-2
Sporting Toulon
Fréjus
2-1
Montpellier II
Le Pontet
2-4
Marignane Gignac
takım / Points
1 Rodez ROD 61
2 Fréjus St-Raphaël FRE 53
3 Mont-Marsan MON 50
4 Sporting Toulon Var SPO 44
5 Colomiers COL 43
6 Monaco II MON 42
7 Hyères HYE 41
8 Marignane Gignac MGG 40
 
9 Tarbes TAR 39
10 Ol. Marseille II MAR 38
11 FC Martigues FCM 38
12 Nice II NIC 36
13 Sète SÈT 35
14 Paulhan/Pézenas PAU 33
15 Montpellier II MON 31
16 Le Pontet LEP 24
grup 1
Ct 20 May
RC La Flèche
0-0
Sablé
Dinan-Léhon
2-1
Drapeau Fougeres
Change
4-3
Vannes
Lannion
1-1
Laval II
Guingamp II
1-1
Brest II
Tour d'Auvergne
0-1
Stade Briochin
USSA Vertou
2-2
Angers II
takım / Points
1 Stade Briochin STA 56
2 Angers II ANG 47
3 Guingamp II GUI 42
4 Dinan-Léhon DIN 41
5 Vannes VAN 40
6 USSA Vertou USS 39
7 Laval II LAV 35
 
8 Brest II BRE 32
9 Sablé SAB 31
10 La Tour d'Auvergne LAT 30
11 Lannion LAN 28
12 Change CHA 28
13 RC La Flèche RCL 23
14 Drapeau Fougeres DFF 20
grup 2
Ct 20 May
Bourges
0-2
Avoine OCC
Aubervilliers
4-1
Blois
Caen II
1-0
UJA Maccabi
Evreux 27
1-2
St-Pryvé
Avranches II
4-3
Oissel
Le Mans
9-2
Tours II
Quevilly II
2-1
Drouais
takım / Points
1 St-Pryvé St-Hilaire STP 55
2 Le Mans LMU 51
3 Avoine OCC AVO 46
4 Oissel OIS 42
5 Tours II TOU 40
6 Aubervilliers AUB 37
7 Caen II CAE 37
 
8 Blois BLO 35
9 Evreux 27 EVR 29
10 Drouais DRO 29
11 Bourges BOU 27
12 Avranches II AVR 25
13 Quevilly II QUE 25
14 UJA Maccabi UJA 24
Europa League »
Ça 24 May
20:45
Ajax
20:45
Man. Utd
Copa Libertadores grup 2 »
Ça 24 May
02:45 Bitirdi
Santos FC
4 - 0
Spt. Cristal Lima BILGI
Ça 24 May
02:45 Bitirdi
Santa Fe
1 - 1
The Strongest BILGI Videolar
Copa Libertadores grup 7 »
Ça 24 May
00:30 Bitirdi
Club Nacional Foo.
0 - 1
Lanús BILGI
Ça 24 May
00:30 Bitirdi
Chapecoense
2 - 1
Zulia FC BILGI
Friendly »
Ça 24 May
12:00 Bitirdi
Sydney
0 - 3
Liverpool BILGI
Ça 24 May
13:30 Bitirdi
Liaoning Whowin
0 - 5
Köln BILGI
Copa Argentina »
Ça 24 May
23:00
Defensa Justicia
23:00
Sol de Mayo
Ça 24 May
20:40
Belgrano
20:40
CA Estudiantes
Super League grup 2 »
Ça 24 May
19:30
Panathinaikos
19:30
AEK Athens
Ça 24 May
17:15 Oynama 5'
Panionios
0 - 0
PAOK
Liga I grup 2 »
Ça 24 May
17:00 Oynama 22'
Tîrgu Mures
0 - 0
Voluntari
Confederation Cup »
Ça 24 May
17:00 Oynama 23'
Rivers United
0 - 0
FUS Rabat
Ça 24 May
20:00
Hilal Obayed
20:00
Zesco United
Ça 24 May
18:00
Smouha
18:00
Recreativo do Libolo
Ça 24 May
18:00
Horoya AC
18:00
TP Mazembe
Copa de la Liga Japón grup 1 »
Ça 24 May
12:00 Bitirdi
Consadole Sapporo
1 - 2
Vegalta Sendai BILGI
Ça 24 May
12:00 Bitirdi
Omiya Ardija
4 - 0
Shimizu S-Pulse BILGI
Ça 24 May
12:00 Bitirdi
Kashiwa Reysol
0 - 1
FC Tokyo BILGI
Copa de la Liga Japón grup 2 »
Ça 24 May
12:00 Bitirdi
Albirex Niigata
0 - 2
Ventforet Kofu BILGI
Ça 24 May
12:00 Bitirdi
Cerezo Osaka
1 - 0
Vissel Kobe BILGI
Ça 24 May
12:00 Bitirdi
Sagan Tosu
1 - 2
Yokohama F. Marinos BILGI
Lega Pro grup 4 »
Ça 24 May
20:30
Alessandria
20:30
Casertana
Ça 24 May
20:30
Parma
20:30
Piacenza
Ça 24 May
20:30
Lecce
20:30
Sambenedettese
Ça 24 May
20:30
Matera
20:30
Nuova Cosenza
Ça 24 May
20:30
Livorno
20:30
Virtus Francavilla
Ça 24 May
20:30
Pordenone
20:30
Giana Erminio
Ça 24 May
20:30
Juve Stabia
20:30
Reggiana
Ça 24 May
20:30
AlbinoLeffe
20:30
AS Lucchese Libertas 1905
Serie B Brazil »
Ça 24 May
02:30 Bitirdi
Guaraní Campinas
2 - 0
Figueirense Florianopolis BILGI
Ça 24 May
00:15 Bitirdi
CRB
1 - 0
Santa Cruz Recife BILGI
Cup »
Ça 24 May
17:30
Ludogorets
17:30
Botev Plovdiv
Premier League »
Ça 24 May
17:15 Oynama 8'
Dinamo Minsk
0 - 0
Shakhtyor Salihorsk
Ça 24 May
18:00
Dnepr Mogilev
18:00
Dinamo Brest
Veikkausliiga »
Ça 24 May
17:30
VPS Vaasa
17:30
Ilves
Ça 24 May
17:30
RoPS Rovaniemi
17:30
JJK Jyväskylä
Ça 24 May
17:30
KuPS Kuopio
17:30
Seinäjoen JK
Nm Cupen »
Ça 24 May
18:00
Nest-Sotra
18:00
Sandnes Ulf
Ça 24 May
18:00
Moss
18:00
Sarpsborg 08
Ça 24 May
18:00
Grorud
18:00
Elverum
Ça 24 May
18:00
Skeid
18:00
Stromsgodset IF
Ça 24 May
18:00
KFUM
18:00
Bærum
Ça 24 May
18:00
Ull Kisa
18:00
Alta IF
Ça 24 May
18:00
Brumunddal
18:00
Lillestrom SK
Ça 24 May
18:00
Raufoss
18:00
Sogndal
Ça 24 May
18:00
Mjøndalen
18:00
Kvik Halden
Ça 24 May
18:00
Ørn Horten
18:00
Sandefjord Fotball
Ça 24 May
18:00
Pors Grenland
18:00
Odd Grenland
Ça 24 May
18:00
Jerv
18:00
Bryne
Ça 24 May
18:00
Lysekloster
18:00
SK Brann Bergen
Ça 24 May
18:00
Åsane
18:00
Fyllingsdalen
Ça 24 May
18:00
Florø
18:00
Fana
Ça 24 May
18:30
Tynset
18:30
Rosenborg BK
Ça 24 May
18:00
Verdal
18:00
Kristiansund BK
Ça 24 May
18:00
Byåsen
18:00
Aalesunds FK
Ça 24 May
18:00
Ranheim
18:00
Stjørdals-Blink
Ça 24 May
18:00
Hødd
18:00
Molde FK
Ça 24 May
18:00
Mosjøen
18:00
Levanger
Ça 24 May
18:00
Sortland
18:00
FK Bodo Glimt
Ça 24 May
18:00
Fløya
18:00
Tromsdalen
Ça 24 May
18:00
Finnsnes
18:00
Tromsø IL
Ça 24 May
18:00
Kråkerøy
18:00
Valerenga IF Oslo
Ça 24 May
18:00
Vard
18:00
Haugesund
Ça 24 May
18:00
Flekkerøy
18:00
IK Start Kristiansand
Ça 24 May
18:00
Strømmen
18:00
Kjelsås
Campeonato Canadiense »
Ça 24 May
04:00 Bitirdi
Vancouver
2 - 1
Montreal Impact BILGI
Ça 24 May
01:00 Bitirdi
Ottawa Fury
2 - 1
Toronto FC BILGI
Primera B Metro. »
Ça 24 May
02:05 Bitirdi
Deportivo Morón
1 - 1
Barracas Central BILGI
Umaglesi Liga »
Ça 24 May
14:00 Bitirdi
Chikhura
2 - 1
Dinamo Tbilisi BILGI
Ça 24 May
16:00 Oynama 60'
Samtredia
3 - 1
Saburtalo
Ça 24 May
16:00 Oynama 66'
Shukura
1 - 3
Dinamo Batumi
AFC Champions »
Ça 24 May
14:00 Bitirdi
Shanghai SIPG
2 - 1
Jiangsu Suning BILGI
Ça 24 May
08:00 Bitirdi
Jeju United
2 - 0
Urawa Reds BILGI
Liga II »
Ça 24 May
17:00 Oynama 23'
Academica Clinceni
0 - 0
ASU Poli
Ça 24 May
10:00 Postponed
Unirea Tărlungeni
10:00
Berceni
Ça 24 May
17:00 Oynama 22'
Dunărea
0 - 1
Chindia Târgovişte
Ça 24 May
10:00 Bitirdi
Olimpia Satu Mare
3 - 0
CSM Râmnicu Vâlcea BILGI
Ça 24 May
17:00 Oynama 25'
Afumaţi
0 - 1
Metalul Reşiţa
Ça 24 May
14:30 Bitirdi
Luceafărul Oradea
2 - 1
Mioveni BILGI
Ça 24 May
10:00 Postponed
Şoimii Pâncota
10:00
FC Brasov
2. Division grup 5 »
Ça 24 May
10:00 Bitirdi
Sakhalin
1 - 2
Dinamo Barnaul BILGI
Ça 24 May
10:00 Bitirdi
Smena Komsomolsk
4 - 2
FC Irtysh Omsk BILGI
A Lyga »
Ça 24 May
17:00 Oynama 23'
Sūduva
0 - 0
Zalgiris Vilnius
Ça 24 May
19:00
Stumbras
19:00
Atlantas
CAF Champions League »
Ça 24 May
15:00 Bitirdi
CAPS United
2 - 1
USM Alger BILGI
Ça 24 May
16:30 Yarım günlük
AS Vita Club
1 - 1
Mamelodi Sundowns
Ça 24 May
15:00 Bitirdi
Zanaco
1 - 0
Wydad Casablanca BILGI
2. Lig »
Ça 24 May
18:00
Gumushanespor
18:00
Erzurumspor
Oberliga grup 6 »
Transición Segunda Uruguay »
Ça 24 May
Postponed
Huracán FC
-
Villa Teresa
Ça 24 May
Postponed
Central Español
-
Miramar Misiones
Ça 24 May
Postponed
Progreso
-
Oriental
Ça 24 May
Postponed
Tacuarembó FC
-
Club Deportivo Maldonado
Ça 24 May
Postponed
Atenas
-
Canadian
Ça 24 May
Postponed
Rentistas
-
Cerrito
Ça 24 May
Postponed
Cerro Largo
-
Torque
Premier League »
Ça 24 May
18:00
Talaea El-Gaish
18:00
El Nasr Taadeen
Ça 24 May
15:45 Oynama 73'
Tanta
0 - 2
Al-Mokawloon Al-Arab
Ça 24 May
20:00
El-Entag El-Harby
20:00
El Sharkia Zagazig

Follow BeSoccer on Facebook