We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
FUTBOL SKORLAR | Norveç
Eliteserien »
Pz 28 May
18:00 Bitirdi
Haugesund
0 - 0
Sarpsborg 08 BILGI
Pz 28 May
18:00 Bitirdi
Kristiansund BK
1 - 1
Sogndal BILGI
Pz 28 May
18:00 Bitirdi
Lillestrom SK
4 - 1
Tromsø IL BILGI
Pz 28 May
18:00 Bitirdi
Molde FK
3 - 1
Stabaek IF BILGI
Pz 28 May
18:00 Bitirdi
SK Brann Bergen
1 - 1
Aalesunds FK BILGI
Pz 28 May
20:00 Bitirdi
Valerenga IF Oslo
1 - 1
Rosenborg BK BILGI Videolar
1. Division »
Pz 28 May
18:00 Bitirdi
FK Bodo Glimt
1 - 0
Mjøndalen BILGI
Pz 28 May
18:00 Bitirdi
Elverum
0 - 2
Levanger BILGI
Pz 28 May
18:00 Bitirdi
Fredrikstad FK
1 - 1
FK Arendal BILGI
Pz 28 May
18:00 Bitirdi
Kongsvinger
2 - 1
Florø BILGI
Pz 28 May
18:00 Bitirdi
Sandnes Ulf
0 - 0
Ull Kisa BILGI
Pz 28 May
18:00 Bitirdi
Tromsdalen
3 - 2
Ranheim BILGI
Pz 28 May
18:00 Bitirdi
Åsane
2 - 2
Strømmen BILGI
2. Division grup 1 »
Pz 28 May
16:00 Bitirdi
Finnsnes
2 - 3
Bærum BILGI
Pz 28 May
15:00 Bitirdi
Kjelsås
1 - 1
Skeid BILGI
Pz 28 May
15:00 Bitirdi
Hamarkameratene
2 - 0
Raufoss BILGI
Pz 28 May
16:00 Bitirdi
Asker
2 - 2
Nybergsund Il-Trysil BILGI
Pz 28 May
14:00 Bitirdi
Brumunddal
0 - 1
Alta IF BILGI
2. Division grup 2 »
Pz 28 May
16:00 Bitirdi
Bryne
3 - 1
Vindbjart BILGI
Pz 28 May
15:00 Bitirdi
Odd II
4 - 3
Vidar BILGI
Pz 28 May
14:00 Bitirdi
Fana
3 - 1
Notodden BILGI
Pz 28 May
15:00 Bitirdi
Hødd
2 - 3
Nest-Sotra BILGI
Pz 28 May
16:00 Bitirdi
Fram Larvik
2 - 1
Byåsen BILGI
Pz 28 May
16:00 Bitirdi
Nardo
2 - 1
Egersund BILGI
Cuarta Noruega grup 1 »
Pz 28 May
18:00 Bitirdi
Kvik Halden
3 - 4
Moss BILGI
Cuarta Noruega grup 4 »
Pz 28 May
16:00
Fyllingsdalen
16:00
Førde
Pz 28 May
17:00
Lysekloster
17:00
SK Herd
Cuarta Noruega grup 5 »
Pz 28 May
16:00
Junkeren
16:00
Verdal
Cuarta Noruega grup 6 »
Pz 28 May
15:00
Tromso 2
15:00
Sortland
Pz 28 May
15:30
Lillestrom II
15:30
Senja
Pz 28 May
16:00
Alta II
16:00
Skjervøy
Pz 28 May
16:00
Skjetten
16:00
Mjølner
Pz 28 May
17:00
Lørenskog
17:00
Fløya
Eliteserien
Ct 27 May
Sandefjord Fotball
0-0
Odd Grenland
Pz 28 May
Haugesund
0-0
Sarpsborg 08
Kristiansund BK
1-1
Sogndal
Lillestrom SK
4-1
Tromsø IL
Molde FK
3-1
Stabaek IF
SK Brann Bergen
1-1
Aalesunds FK
Valerenga IF Oslo
1-1
Rosenborg BK
Pt 29 May
Stromsgodset IF
19:00
Viking Stavanger
takım / Points
1 Rosenborg BK RBK 22
2 SK Brann Bergen BBS 21
3 Sarpsborg 08 S08 21
4 Odd Grenland ODD 19
5 Stabaek IF SBI 18
6 Aalesunds FK AFK 18
7 Molde FK MFK 17
8 Valerenga IF Oslo VIF 14
 
9 Sandefjord Fotball SDF 14
10 Tromsø IL TRO 13
11 Sogndal SOG 12
12 Haugesund HAU 12
13 Kristiansund BK KRI 12
14 Lillestrom SK LSK 11
15 Stromsgodset IF STR 10
16 Viking Stavanger VKG 5
1. Division
Ct 27 May
Start Kristiansand
3-2
Jerv
Pz 28 May
FK Bodo Glimt
1-0
Mjøndalen
Elverum
0-2
Levanger
Fredrikstad FK
1-1
FK Arendal
Kongsvinger
2-1
Florø
Sandnes Ulf
0-0
Ull Kisa
Tromsdalen
3-2
Ranheim
Åsane
2-2
Strømmen
takım / Points
1 FK Bodo Glimt FKB 25
2 IK Start Kristiansand IKS 22
3 Ranheim RAN 21
4 Sandnes Ulf SAN 18
5 Ull Kisa ULL 17
6 Mjøndalen MJO 14
7 Levanger LEV 14
8 Åsane ASA 13
 
9 Tromsdalen TRO 12
10 Strømmen STR 12
11 Elverum ELV 10
12 Kongsvinger KON 9
13 FK Arendal FKA 8
14 Florø FLO 7
15 Jerv JER 6
16 Fredrikstad FK FFK 5
grup 1
Ct 27 May
Grorud
3-0
Follo
Pz 28 May
Brumunddal
0-1
Alta IF
Kjelsås
1-1
Skeid
Hamarkameratene
2-0
Raufoss
Finnsnes
2-3
Bærum
Asker
2-2
Nybergsund
Pt 29 May
KFUM
19:00
Vålerenga II
takım / Points
1 Hamarkameratene HAM 19
2 Alta IF ALT 17
3 Grorud GRO 15
4 Skeid SKE 14
5 Bærum BAR 12
6 Raufoss RAU 11
7 Vålerenga II VAL 9
 
8 Finnsnes FIN 7
9 Nybergsund Il-Trysil NYB 7
10 Follo FOL 7
11 Kjelsås KJE 6
12 Asker ASK 5
13 Brumunddal BRU 3
14 KFUM KFU 1
grup 2
Ct 27 May
Vard
2-0
Hønefoss
Pz 28 May
Fana
3-1
Notodden
Odd II
4-3
Vidar
Hødd
2-3
Nest-Sotra
Bryne
3-1
Vindbjart
Fram Larvik
2-1
Byåsen
Nardo
2-1
Egersund
takım / Points
1 Nardo NAR 18
2 Nest-Sotra NES 17
3 Bryne BRY 15
4 Vard VAR 11
5 Hødd HOD 11
6 Fram Larvik FRA 11
7 Vidar VID 9
 
8 Notodden NOT 8
9 Egersund EGE 7
10 Byåsen BYA 7
11 Hønefoss HON 6
12 Fana FAN 5
13 Vindbjart VIN 4
14 Odd II ODD 4
grup 1
Pe 25 May
Vestfossen
0-2
Ullern
Ct 27 May
Ørn Horten
1-0
Holmen
Drøbak / Frogn
3-3
Oppsal
Pz 28 May
Kvik Halden
3-4
Moss
Pt 29 May
Kråkerøy
19:30
Sarpsborg 08 II
Sa 30 May
Østsiden
19:00
Odd III
Sprint-Jeløy
19:00
Strømsgodset II
takım / Points
1 Moss MOS 18
2 Ørn Horten ORN 13
3 Oppsal OPP 13
4 Strømsgodset II STR 12
5 Drøbak / Frogn DRO 12
6 Sarpsborg 08 II SAR 10
7 Kråkerøy KRA 10
 
8 Kvik Halden KVI 8
9 Østsiden OST 6
10 Ullern ULL 6
11 Holmen HOL 6
12 Vestfossen VIF 6
13 Sprint-Jeløy SJE 5
14 Odd III ODS 4
grup 2
Ct 27 May
Frigg
3-1
Redalen
Gjøvik-Lyn
3-2
Lokomotiv Oslo
FC Lyn Oslo
3-2
Valdres FK
Korsvoll IL
0-3
Eidsvold TF
Flisa
2-1
IF Ready
Pt 29 May
Lillehammer
18:00
Stabæk II
Tynset
19:30
Raufoss II
takım / Points
1 Korsvoll IL KOL 18
2 Stabæk II STA 18
3 Frigg FRI 15
4 FC Lyn Oslo LYN 15
5 Eidsvold TF EID 9
6 IF Ready IFR 9
7 Tynset TYN 9
 
8 Flisa FFK 9
9 Lillehammer FFL 8
10 Valdres FK VAL 7
11 Gjøvik-Lyn GJO 7
12 Lokomotiv Oslo LOK 6
13 Raufoss II RAU 2
14 Redalen REI 2
grup 3
Ça 24 May
Sola Fotball
4-1
Lura IL
Pe 25 May
Madla
2-1
Viking FK II
Ct 27 May
FK Tønsberg
2-1
Staal Jørpeland
Halsen
8-3
Bryne II
Express
0-2
Flekkerøy
Pors Grenland
4-1
Brodd
Pt 29 May
IK Start II
17:00
Sandnes Ulf II
takım / Points
1 Flekkerøy FLE 18
2  IK Start II IKS 16
3 Pors Grenland POR 15
4 Madla MAI 12
5 Staal Jørpeland SJI 12
6 Sola Fotball SOL 10
7 Brodd BRO 10
 
8 FK Tønsberg FKT 9
9 Halsen HIF 8
10 Viking FK II VIK 8
11 Bryne II BRY 7
12 Sandnes Ulf II SAN 4
13 Express IEX 4
14 Lura IL LUR 3
grup 4
Ct 27 May
Haugesund II
2-2
Fjora
Brattvåg
2-2
Spjelkavik
Os Turn
1-3
Sotra
Pz 28 May
Fyllingsdalen
16:00
Førde
Lysekloster
17:00
SK Herd
Pt 29 May
Stord
16:00
Aalesund II
Brann II
19:00
Varegg
takım / Points
1 Sotra SSK 16
2 Brattvåg BRA 15
3 Lysekloster LYS 15
4 Varegg VAR 13
5 Fyllingsdalen FYL 12
6 Spjelkavik SPJ 10
7 Brann II BRA 9
 
8 SK Herd HER 8
9 Os Turn OTF 7
10 Fjora FFK 5
11 Aalesund II AAL 4
12 Stord STO 4
13 Førde FOR 4
14 Haugesund II HAU 2
grup 5
Cu 26 May
Steinkjer
1-2
Molde FK II
Ct 27 May
Mo IL
1-2
Kolstad
Træff
2-2
Sverresborg
Mosjøen
3-0
Orkla
Stjørdals-Blink
2-1
Rødde FK
Pz 28 May
Junkeren
16:00
Verdal
Pt 29 May
Rosenborg II
19:00
Strindheim
takım / Points
1 Stjørdals-Blink STB 16
2 Molde FK II MOL 15
3 Kolstad KOL 15
4 Verdal VER 11
5 Strindheim STR 10
6 Rødde FK ROD 10
7 Træff TRA 10
 
8 Junkeren IKJ 10
9 Mo IL MOI 10
10 Rosenborg II ROS 8
11 Steinkjer STE 7
12 Mosjøen MOS 6
13 Sverresborg SVE 4
14 Orkla ORK 3
grup 6
Ct 27 May
Harstad
2-0
Salangen
Funnefoss Vormsund
0-0
Skedsmo
Pz 28 May
Tromso 2
15:00
Sortland
Lillestrom II
15:30
Senja
Alta II
16:00
Skjervøy
Skjetten
16:00
Mjølner
Lørenskog
17:00
Fløya
takım / Points
1 Skedsmo SKE 19
2 Harstad HAR 13
3 Sortland SOI 13
4 Mjølner MJO 12
5 Skjetten SKJ 11
6 Lørenskog LOR 10
7 Fløya FLO 9
 
8 Salangen SAL 7
9 Senja SEN 6
10 Funnefoss / Vormsund FVI 6
11 Tromso 2 TRO 5
12 Alta II ALT 4
13 Skjervøy SIK 4
14 Lillestrom II LIL 3

Follow BeSoccer on Facebook