We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
2

All leagues and competitions in Omán

There are no competitions from to display. Here you will find the main competitions that are still in play.

Primera Division
Cu 18 Aug
Leganés
20:15
Alavés
Valencia
22:15
Las Palmas
Sat 19 Aug
Celta
18:15
R. Sociedad
Girona
20:15
Atlético
Sevilla
22:15
Espanyol
Pz 20 Aug
Athletic
18:15
Getafe
Barcelona
20:15
Real Betis
Deportivo
22:15
Real Madrid
Pt 21 Aug
Levante
20:15
Villarreal
Málaga
22:00
Eibar
Takım / Points
1 Alavés ALA 0
2 R. Sociedad RSO 0
3 Real Betis BET 0
4 Real Madrid RMA 0
5 Sevilla SEV 0
6 Valencia VCF 0
7 Villarreal VIL 0
8 Girona GIR 0
9 Levante LEV 0
10 Málaga MAL 0
 
11 Leganés LEG 0
12 Athletic ATH 0
13 Atlético ATM 0
14 Barcelona FCB 0
15 Celta CEL 0
16 Deportivo DEP 0
17 Eibar EIB 0
18 Espanyol ESP 0
19 Las Palmas UDL 0
20 Getafe GET 0
Serie A
Sat 19 Aug
Juventus
18:00
Cagliari
Hellas Verona
20:45
Napoli
Pz 20 Aug
Sassuolo Calcio
15:00
Genoa
Sampdoria
15:00
Benevento
Lazio
15:00
SPAL
Udinese
15:00
Chievo
Inter
15:00
Fiorentina
Bologna
15:00
Torino
Atalanta
18:00
Roma
Pt 21 Aug
Crotone
20:45
Milan
Takım / Points
1 Atalanta ATL 0
2 Chievo CHI 0
3 Fiorentina FIO 0
4 Genoa GEN 0
5 Milan ACM 0
6 Napoli NAP 0
7 Roma ROM 0
8 SPAL POL 0
9 Torino TOR 0
10 Benevento BEN 0
 
11 Udinese UDI 0
12 Bologna BOL 0
13 Crotone CRO 0
14 Hellas Verona HLL 0
15 Inter INT 0
16 Juventus JUV 0
17 Lazio LAZ 0
18 Sampdoria SAM 0
19 Sassuolo Calcio SAS 0
20 Cagliari CAG 0
Ligue 1
Cu 04 Aug
Monaco
20:45
Toulouse
Sat 05 Aug
PSG
17:00
Amiens SC
Troyes
20:00
Rennes
Metz
20:00
Guingamp
Montpellier
20:00
Caen
Saint Etienne
20:00
Nice
Olympique Lyonnais
20:00
Strasbourg
Pz 06 Aug
Lille
15:00
Nantes
Angers SCO
17:00
Girondins Bordeaux
Olympique
21:00
Dijon FCO
Takım / Points
1 Monaco MON 0
2 Girondins Bordeaux GIR 0
3 Caen CAE 0
4 Dijon FCO DIJ 0
5 Guingamp GUI 0
6 Strasbourg STR 0
7 Rennes REN 0
8 Nantes NAN 0
9 Toulouse TFC 0
10 Amiens SC AMI 0
 
11 Angers SCO ANG 0
12 PSG PSG 0
13 Olympique Lyonnais LYO 0
14 Olympique Marseille MAR 0
15 Lille LIL 0
16 Saint Etienne ASS 0
17 Montpellier MPL 0
18 Metz MET 0
19 Troyes TRO 0
20 Nice NIC 0
Serie A
Sat 29 Tem
Botafogo
21:00
São Paulo FC
Pz 30 Tem
Palmeiras
00:01
Avaí
Chapecoense
16:00
Atlético GO
Corinthians
21:00
Flamengo
Bahía
21:00
Sport Recife
Ponte Preta
21:00
Fluminense Janeiro
Coritiba FBC
21:00
Atl. Mineiro
Pt 31 Tem
Cruzeiro Belo Hor.
00:01
Vitória
Grêmio Porto Ale.
00:01
Santos FC
Tue 01 Aug
Vasco da Gama
01:00
Atletico PR
Takım / Points
1 Corinthians COR 40
2 Grêmio Porto Alegre GRE 32
3 Santos FC SAN 30
4 Flamengo FLA 28
5 Palmeiras PAL 26
6 Sport Recife SPO 24
7 Botafogo BOT 24
8 Vasco da Gama VAS 23
9 Cruzeiro Belo Horizonte CRZ 22
10 Ponte Preta PPE 21
 
11 Chapecoense CHA 21
12 Fluminense Rio Janeiro FLU 21
13 Atl. Mineiro ATM 20
14 Bahía BAH 19
15 Coritiba FBC COT 19
16 Atletico PR ATP 17
17 Avaí AVA 17
18 São Paulo FC SAO 16
19 Vitória VIT 12
20 Atlético GO ATL 9
Liga MX Apertura
Sat 29 Tem
Puebla
02:00
Morelia
Atlas Guadalajara
04:00
Pumas UNAM
Pz 30 Tem
Querétaro
00:01
Lobos BUAP
Cruz Azul
00:01
Chivas Guadalajara
Monterrey
02:00
Veracruz
Pachuca
02:06
América
Necaxa
04:00
Tijuana
Toluca
19:00
León
Pt 31 Tem
Santos Laguna
01:30
Tigres UANL
Takım / Points
1 Tigres UANL UAN 3
2 Atlas Guadalajara ATS 3
3 Necaxa NEC 3
4 Cruz Azul CAZ 3
5 Querétaro QRO 3
6 Pumas UNAM PUM 3
7 Santos Laguna SAN 1
8 Lobos BUAP LOB 1
9 Toluca TOL 1
 
10 Monterrey MON 1
11 Morelia MOR 1
12 Chivas Guadalajara CHI 1
13 América AME 0
14 Pachuca PAC 0
15 Veracruz VER 0
16 Tijuana TIJ 0
17 León LEO 0
18 Puebla PUE 0
Primera Division
Sat 24 Haz
Defensa Justicia
1-0
Gimnasia La Plata
Pz 25 Haz
Martín Juan
1-1
Rosario Central
Boca Juniors
2-1
Unión Santa Fe
Atletico Rafaela
2-3
Sarmiento
Pt 26 Haz
Banfield
1-3
Racing Club
Colón
0-0
River Plate
Arsenal Sarandí
2-1
Tigre
Patronato
1-1
Atl.Tucumán
Tue 27 Haz
Vélez Sarsfield
0-0
Temperley
CA Huracán
0-0
Belgrano
Aldosivi
0-3
Olimpo
Estudiantes Plata
1-0
Quilmes
Newell's Old Boys
0-2
Godoy Cruz
Wed 28 Haz
Talleres Córdoba
1-1
San Lorenzo
Independiente
1-1
Lanús
Takım / Points
1 Boca Juniors BOC 63
2 River Plate RIV 56
3 Estudiantes La Plata EST 56
4 Racing Club RAC 55
5 Banfield BAN 54
6 Independiente IND 53
7 San Lorenzo SLO 53
8 Lanús LAN 50
9 Newell's Old Boys NOB 49
10 Defensa y Justicia DYJ 49
11 Colón COL 49
12 Rosario Central CEN 44
13 Gimnasia La Plata GLP 43
14 Godoy Cruz GOD 43
15 Talleres Córdoba TAL 42
 
16 Olimpo OLI 38
17 Atletico Rafaela RAF 37
18 Temperley TEM 37
19 Vélez Sarsfield VEL 37
20 Patronato PAT 34
21 Atl.Tucumán ATT 33
22 San Martín San Juan SMA 33
23 Unión Santa Fe UNI 32
24 Tigre TIG 31
25 CA Huracán HUR 29
26 Sarmiento SAR 28
27 Arsenal de Sarandí ARS 27
28 Belgrano BEL 26
29 Quilmes QUI 25
30 Aldosivi ALD 25
Eredivisie
Cu 11 Aug
ADO Den Haag
19:00
Utrecht
Sat 12 Aug
VVV Venlo
18:30
Sparta Rotterdam
PSV
18:30
AZ Alkmaar
Heracles
20:45
Ajax
Vitesse
20:45
NAC Breda
Pz 13 Aug
PEC Zwolle
12:30
Roda JC
Feyenoord
14:30
Twente 1965
Willem II
14:30
Excelsior
Groningen
16:45
Heerenveen
Takım / Points
1 ADO Den Haag ADO 0
2 Sparta Rotterdam SPA 0
3 Utrecht UTR 0
4 Excelsior EXC 0
5 AZ Alkmaar AZA 0
6 Ajax AJA 0
7 Heerenveen SCH 0
8 Twente 1965 TWE 0
9 Roda JC RJC 0
 
10 Groningen GRO 0
11 Willem II WIL 0
12 Feyenoord FEY 0
13 PEC Zwolle ZWO 0
14 Vitesse VIT 0
15 Heracles HER 0
16 PSV PSV 0
17 VVV Venlo VVV 0
18 NAC Breda NAC 0
Copa Sudamericana »
Cu 28 Tem
02:45 Bitirdi
Independiente
2 - 3
Racing Club BILGI
Cu 28 Tem
00:15 Bitirdi
Arsenal Sarandí
2 - 1
Sport Recife BILGI
Copa do Brasil »
Cu 28 Tem
02:45 Bitirdi
Atletico PR
2 - 3
Grêmio Porto Alegre BILGI
CSL »
Friendly »
Cu 28 Tem
20:00
Cardiff City
20:00
Portsmouth
Cu 28 Tem
20:30
Fleetwood Town
20:30
Preston North End
Cu 28 Tem
20:45
Eastleigh
20:45
Sheffield United
Cu 28 Tem
20:45
Milton Keynes Dons
20:45
Leicester
Cu 28 Tem
19:00
FC Volendam
19:00
PEC Zwolle
Cu 28 Tem
20:30
Tamworth
20:30
Aston Villa
Cu 28 Tem
19:00
De Graafschap
19:00
Heracles
Cu 28 Tem
19:30
B. Dortmund
19:30
Espanyol
Cu 28 Tem
20:30
Alavés
20:30
Numancia
Cu 28 Tem
18:30
Werder Bremen
18:30
West Ham
Cu 28 Tem
18:00
Istra 1961
18:00
Anzhi
Cu 28 Tem
18:30
Dunkerque
18:30
Lille II
Cu 28 Tem
19:00
Toulouse
19:00
Osasuna
Cu 28 Tem
20:45
Bristol City
20:45
Twente 1965
Cu 28 Tem
20:45
Sutton United
20:45
Norwich City
Cu 28 Tem
15:00
Ajax
15:00
Hull City
Cu 28 Tem
12:00 Postponed
Getafe
12:00
Villarreal B
Cu 28 Tem
20:45
United Manchester
20:45
Bolton Wanderers
Copa Colombia »
Cu 28 Tem
02:30 Bitirdi
Junior
3 - 0
Once Caldas BILGI
Cu 28 Tem
02:30 Bitirdi
Alianza Petrolera
2 - 2
Millonarios BILGI
Primera B Nacional »
Cu 28 Tem
01:00 Bitirdi
Ferro Carril Oeste
0 - 0
Almagro BILGI
Cu 28 Tem
20:00
Villa Dálmine
20:00
Flandria
2. Liga »
Cu 28 Tem
20:30
Bochum
20:30
FC St. Pauli
Pro League »
Cu 28 Tem
20:30
Antwerp
20:30
Anderlecht
Czech Liga »
Ligue 2 »
Cu 28 Tem
20:00
Paris FC
20:00
Clermont
Cu 28 Tem
20:00
Stade Brestois
20:00
Chateauroux
Cu 28 Tem
20:00
Nîmes
20:00
Stade de Reims
Cu 28 Tem
20:00
Niort
20:00
Ajaccio
Cu 28 Tem
20:00
Orléans
20:00
Nancy
Cu 28 Tem
20:00
Sochaux
20:00
Bourg-Péronnas
Cu 28 Tem
20:00
Tours
20:00
Le Havre
Cu 28 Tem
20:00
Valenciennes
20:00
Gazélec Ajaccio
Liga I »
Cup »
Cu 28 Tem
20:30
Messancy
20:30
Bertrix
Cu 28 Tem
20:30
Gedinnois
20:30
Longlier
A PFG »
1. HNL »
Cu 28 Tem
20:00
Lokomotiva
20:00
Rudes
Superliga »
Cu 28 Tem
19:00
SonderjyskE
19:00
FC Helsingør
Ekstraklasa »
League One »
3. Liga »
Clausura LFPB »
Premier League »
Super Liga »
A Lyga »
Cu 28 Tem
17:00
Stumbras
17:00
Lietava Jonava
Meistriliiga »
Regionalliga grup 1 »
Cu 28 Tem
19:00
Ingolstadt 04 II
19:00
Memmingen
Regionalliga grup 2 »
Cu 28 Tem
18:00
Lübeck
18:00
VfB Oldenburg
Regionalliga grup 3 »
Regionalliga grup 5 »
Cu 28 Tem
19:30
Ulm
19:30
Saarbrücken
1. SNL »
Cu 28 Tem
20:00
Krsko Posavje
20:00
Triglav
Challenge League »
Cu 28 Tem
20:00
Chiasso
20:00
Neuchâtel Xamax
2. Division grup 1 »
Cu 28 Tem
18:00
FC Ararat Moscow
18:00
Kaluga
2. Division grup 2 »
Cu 28 Tem
14:00
Angusht
14:00
Chayka
Cu 28 Tem
14:00
Anzhi II
14:00
Afips
Cu 28 Tem
17:00
Druzhba
17:00
Torpedo Armavir
Cu 28 Tem
14:00
Kuban Krasnodar
14:00
SKA Rostov
Cu 28 Tem
14:00
Alaniya
14:00
Biolog Novokubansk
Cu 28 Tem
14:00
Spartak Nalchik
14:00
Dinamo Stavropol
Cu 28 Tem
18:00
Chernomorets
18:00
FK Legion Dynamo

Follow BeSoccer on Facebook