We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
595

All leagues and competitions in İspanya

Primera Division »
Sat 18 Kas
20:45
Atlético
20:45
Real Madrid
Sat 18 Kas
13:00
Getafe
13:00
Alavés
Sat 18 Kas
18:30
Sevilla
18:30
Celta
Sat 18 Kas
16:15
Leganés
16:15
Barcelona
Segunda Division »
Sat 18 Kas
20:00
Reus Deportiu
20:00
Albacete
Sat 18 Kas
16:00
Huesca
16:00
Tenerife
Sat 18 Kas
18:00
Lorca
18:00
Lugo
Sat 18 Kas
18:00
Real Valladolid
18:00
Real Oviedo
Segunda B grup 1 »
Sat 18 Kas
18:00
RM Castilla
18:00
Toledo
Segunda B grup 2 »
Sat 18 Kas
18:30
R. Sociedad B
18:30
SD Gernika
Sat 18 Kas
17:00
Osasuna B
17:00
Racing
Sat 18 Kas
16:00
Lealtad
16:00
Peña Sport
Sat 18 Kas
17:00
Amorebieta
17:00
CD Vitoria
Sat 18 Kas
16:00
Leioa
16:00
Barakaldo
Segunda B grup 3 »
Tercera Division grup 1 »
Sat 18 Kas
18:30
Compostela
18:30
Negreira
Tercera Division grup 3 »
Sat 18 Kas
18:30
CD Bezana
18:30
EDM Santillana
Sat 18 Kas
16:45
Medio Cudeyo
16:45
CF Vimenor
Sat 18 Kas
15:45
Sámano
15:45
Racing B
Sat 18 Kas
15:30
Cultural Deportiva
15:30
Castro
Tercera Division grup 4 »
Sat 18 Kas
17:00
CD Basconia
17:00
SD Beasain
Sat 18 Kas
17:00
Club Bermeo
17:00
CD Lagun Onak
Sat 18 Kas
17:30
Deusto
17:30
Balmaseda FC
Sat 18 Kas
17:00
Anaitasuna FT
17:00
Sestao River
Sat 18 Kas
17:00
CD Getxo
17:00
SCD Durango
Tercera Division grup 5 »
Sat 18 Kas
18:00
FC Santfeliuenc
18:00
Castelldefels
Sat 18 Kas
18:30
CF Pobla Mafumet
18:30
FC Santboia
Sat 18 Kas
18:00
Espanyol B
18:00
UE Figueres
Sat 18 Kas
18:00
U At. Horta
18:00
CE Europa
Tercera Division grup 6 »
Sat 18 Kas
20:00
Olimpic Xátiva
20:00
At. Levante
Tercera Division grup 8 »
Sat 18 Kas
16:15
Unionistas CF
16:15
SC Uxama
Sat 18 Kas
15:45
Virgen Camino
15:45
CF Salmantino UDS
Sat 18 Kas
16:00
CD San Jose Soria
16:00
Becerril
Tercera Division grup 9 »
Sat 18 Kas
13:00
Melistar
13:00
Torredonjimeno
Tercera Division grup 10 »
Sat 18 Kas
16:00
Atlético Onubense
16:00
Sevilla C
Sat 18 Kas
18:00
AD Ceuta FC
18:00
Arcos CF
Tercera Division grup 11 »
Sat 18 Kas
17:00
Santa Catalina At.
17:00
Serverense
Sat 18 Kas
17:30
Manacor
17:30
CD Son Cladera
Sat 18 Kas
16:30
Platges de Calvia
16:30
Felanitx
Sat 18 Kas
16:30
Mallorca B
16:30
UD Ibiza-Eivissa
Sat 18 Kas
17:30
Constància
17:30
Esporles
Tercera Division grup 12 »
Sat 18 Kas
18:00
Ibarra
18:00
UD San Fernando
Sat 18 Kas
17:00
UD Las Palmas C
17:00
Haría CF
Tercera Division grup 15 »
Sat 18 Kas
16:00
Baztán
16:00
Oberena
Sat 18 Kas
18:00
Valle Egüés
18:00
Cortes
Sat 18 Kas
16:30
Mutilvera
16:30
Idoya
Sat 18 Kas
17:45
Huarte
17:45
Txantrea
Sat 18 Kas
18:30
Cd Ardoi
18:30
Corellano
Sat 18 Kas
18:00
Burladés
18:00
Iruña
Sat 18 Kas
15:45
Gares
15:45
Cirbonero
Tercera Division grup 16 »
Sat 18 Kas
16:00
Casalarreina
16:00
Pradejón
Sat 18 Kas
16:15
Agoncillo
16:15
Arnedo
Sat 18 Kas
16:30
Club Atlético Vi.
16:30
Atlético River Ebro
Primera Division
Cu 17 Kas
Girona
1-1
R. Sociedad
Sat 18 Kas
Getafe
13:00
Alavés
Leganés
16:15
Barcelona
Sevilla
18:30
Celta
Atlético
20:45
Real Madrid
Pz 19 Kas
Málaga
12:00
Deportivo
Espanyol
16:15
Valencia
Las Palmas
18:30
Levante
Athletic
20:45
Villarreal
Pt 20 Kas
Eibar
21:00
Real Betis
Takım / Points
1 Barcelona FCB 31
2 Valencia VCF 27
3 Real Madrid RMA 23
4 Atlético ATM 23
5 Villarreal VIL 20
6 Sevilla SEV 19
7 R. Sociedad RSO 18
8 Real Betis BET 17
9 Leganés LEG 17
10 Girona GIR 16
 
11 Celta CEL 14
12 Getafe GET 13
13 Espanyol ESP 13
14 Levante LEV 12
15 Athletic ATH 11
16 Deportivo DEP 11
17 Eibar EIB 8
18 Alavés ALA 6
19 Las Palmas UDL 6
20 Málaga MAL 4
Segunda Division
Cu 17 Kas
Almería
3-0
Real Zaragoza
Sat 18 Kas
Huesca
16:00
Tenerife
Real Valladolid
18:00
Real Oviedo
Lorca
18:00
Lugo
Reus Deportiu
20:00
Albacete
Pz 19 Kas
Numancia
12:00
Gimnàstic
Rayo Vallecano
16:00
Barcelona B
Sevilla At.
18:00
Córdoba
Osasuna
18:00
Alcorcón
Cultural Leonesa
20:00
Granada
Real Sporting
20:30
Cádiz
Takım / Points
1 Huesca HUE 26
2 Osasuna OSA 25
3 Numancia NUM 25
4 Granada GRA 23
5 Real Sporting SPO 23
6 Lugo LUG 23
7 Tenerife CDT 21
8 Rayo Vallecano RAY 21
9 Real Valladolid VAD 20
10 Real Oviedo ROV 20
11 Cádiz CAD 20
 
12 Reus Deportiu REU 19
13 Real Zaragoza ZAR 18
14 Barcelona B FCB 16
15 Cultural Leonesa CUL 16
16 Albacete ALB 16
17 Alcorcón ALC 16
18 Gimnàstic Tarragona GIM 15
19 Almería ALM 15
20 Lorca LOR 13
21 Sevilla At. SEV 10
22 Córdoba CCF 10
grup 1
Sat 18 Kas
Compostela
18:30
Negreira
Pz 19 Kas
Racing Villalbés
16:15
Choco
Barbadas
16:15
Villalonga FC
Céltiga CF
16:30
Arosa
Boiro
16:45
Arenteiro
Cultural Areas
16:45
Ourense CF
Laracha
17:00
Silva Sd
Somozas
17:00
Noia
Barco
17:00
Alondras CF
Ribadumia
17:00
Bergantiños CF
Takım / Points
1 Bergantiños CF BER 31
2 Compostela COM 30
3 Silva Sd SIL 30
4 Boiro BOI 27
5 Choco CHO 27
6 Alondras CF ALO 26
7 Racing C. Villalbés RCV 26
8 Somozas SOM 26
9 Barco BAR 25
10 Arenteiro ARE 25
 
11 Ourense CF PON 23
12 Arosa ARO 22
13 Ribadumia RIB 18
14 Céltiga CF CEL 16
15 Laracha LAR 15
16 Villalonga FC VIL 14
17 Cultural Areas CUL 10
18 Negreira NEG 9
19 Noia NOI 8
20 Barbadas BAR 7

Follow BeSoccer on Facebook