We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
FUTBOL SKORLAR | İsviçre
Super League
Sat 21 Eki
Basel
2-1
Thun
Zurich
0-4
Grasshopper
Pz 22 Eki
Luzern
0-1
Young Boys
Sion
2-2
FC Lugano
St. Gallen
0-4
Lausanne Sports
Takım / Points
1 Young Boys YOB 26
2 Basel BAS 21
3 Zurich ZUR 20
4 St. Gallen STG 18
5 Grasshopper GCZ 17
 
6 Lausanne Sports LAU 16
7 Sion SIO 13
8 Thun THU 11
9 Luzern FCL 11
10 FC Lugano LUG 9
Challenge League
Cu 20 Eki
FC Vaduz
0-5
Neuchâtel Xamax
Sat 21 Eki
Chiasso
2-1
Schaffhausen
Servette
2-1
Rapperswil
Pz 22 Eki
Wohlen
2-2
Wil 1900
Pt 23 Eki
Aarau
20:00
Winterthur
Takım / Points
1 Neuchâtel Xamax NEX 30
2 Servette SER 29
3 Schaffhausen SCH 27
4 Rapperswil RAP 15
5 FC Vaduz FCV 13
 
6 Aarau FCA 12
7 Chiasso CHI 12
8 Wohlen WOH 11
9 Wil 1900 WIL 7
10 Winterthur WIN 6
grup 1
Sat 21 Eki
Etoile Carouge
1-1
FC Azzurri 90
Dudingen
1-1
Echallens
Vevey Sports
3-1
Lancy FC
Young Boys II
4-2
Martigny
Meyrin
3-1
Portalban
Pz 22 Eki
Lausanne Sport II
1-0
Fribourg
Thun II
2-3
Naters
Takım / Points
1 FC Azzurri 90 FCA 23
2 Fribourg FRI 22
3 Lancy FC LAN 19
4 Etoile Carouge ETO 18
5 Meyrin MEY 17
6 Lausanne Sport II LAU 17
7 Vevey Sports VEV 17
 
8 Young Boys II YOU 16
9 Echallens ECH 16
10 Martigny MAR 16
11 Naters NAT 12
12 Portalban / Gletterens POR 10
13 Thun II THU 8
14 Dudingen DUD 7
grup 2
Sat 21 Eki
Black Stars
6-0
Schotz
Baden
1-4
Buochs
Luzern II
2-1
Zug
FC Sursee
2-0
Langenthal
Munsingen
1-1
Solothurn
Pz 22 Eki
Delemont
5-0
Kickers Luzern
Grasshoppers II
6-1
Bassecourt
Takım / Points
1 Solothurn SOL 31
2 Buochs BUO 24
3 Munsingen MUN 23
4 Luzern II LUZ 20
5 Schotz SCH 19
6 Grasshoppers II GRA 16
7 Zug ZUG 16
 
8 Black Stars BLA 14
9 Baden BAD 14
10 Delemont DEL 13
11 Bassecourt BAS 9
12 FC Sursee FCS 7
13 Kickers Luzern LUZ 6
14 Langenthal LAN 5
grup 3
Sat 21 Eki
Mendrisio-Stabio
1-0
Hongg
Winterthur II
0-4
Kosova
St. Gallen II
3-0
Tuggen
Eschen/Mauren
3-0
FC Balzers
Red Star Zürich
3-3
FC Gossau
Seuzach
4-2
Wettswil-Bonstette
AC Bellinzona
1-0
FC Thalwil
Takım / Points
1 AC Bellinzona BEL 26
2 FC Gossau FCG 20
3 Mendrisio-Stabio MEN 19
4 FC Thalwil FCT 18
5 Kosova KOS 17
6 Seuzach SEU 16
7 Tuggen TUG 15
 
8 Hongg HON 14
9 Red Star Zürich RSZ 14
10 St. Gallen II STG 12
11 FC Wettswil-Bonstetten FCW 11
12 Eschen/Mauren ESC 10
13 Winterthur II WIN 10
14 FC Balzers FCB 8
grup 1
Cu 20 Eki
Urania Genève Sp.
0-4
Veyrier Sports
Sat 21 Eki
Collex-Bossy
0-4
FC Monthey
Terre Sainte
1-1
Signal
Perly-Certoux
2-2
Bex
Montreux Sports
4-4
Conthey
Chippis
1-6
Interstar
Pz 22 Eki
Servette II
0-2
CS Chênois
Takım / Points
1 CS Chênois CSC 28
2 Terre Sainte TER 24
3 Servette II SER 20
4 Interstar INT 19
5 Veyrier Sports VEY 19
6 Urania Genève Sport UGS 18
7 FC Monthey FCM 17
 
8 Conthey CON 16
9 Signal Bernex-Confignon SBC 14
10 Chippis CHI 13
11 Montreux Sports MON 11
12 Collex-Bossy COL 7
13 Bex BEX 5
14 Perly-Certoux PER 4
grup 2
Sat 21 Eki
Dardania Lausanne
1-1
Farvagny / Ogoz
Boudry
0-2
Richemond
Stade Payerne
2-3
Echichens
Vallorbe-Ballaigue
1-4
Thierrens
Pz 22 Eki
Romontois
2-1
Colombier
Sarraz-Eclépens
1-2
Tour Pâquier
Genolier-Begnins
1-1
Bulle
Takım / Points
1 Bulle BUL 27
2 La Sarraz-Eclépens SEC 27
3 Romontois ROM 20
4 Echichens ECH 19
5 La Tour /  Le Pâquier TPA 17
6 Colombier COL 16
7 Genolier-Begnins GEN 15
 
8 Thierrens THI 15
9 Vallorbe-Ballaigues VAL 14
10 Farvagny / Ogoz FAR 12
11 Dardania Lausanne DAR 12
12 Stade Payerne STA 10
13 Richemond RIC 8
14 Boudry BOU 4
grup 3
Sat 21 Eki
Lerchenfeld
0-2
Moutier
Liestal
2-2
Muri-Gümligen
Binningen
0-1
Tavannes Tramelan
Timau Basel
1-1
Dornach
Pz 22 Eki
Reinach
2-3
Allschwil
Bern 1894
0-3
Biel-Bienne
FC Prishtina Bern
1-1
FC Konolfingen
Takım / Points
1 Biel-Bienne BIE 26
2 Tavannes / Tramelan TAV 26
3 Liestal LIE 21
4 Dornach DOR 21
5 FC Konolfingen FCK 21
6 Moutier MOU 18
7 Allschwil ALL 17
 
8 Timau Basel TIM 15
9 Lerchenfeld LER 13
10 Binningen BIN 13
11 Muri-Gümligen GUM 10
12 FC Prishtina Bern FCP 8
13 Reinach REI 6
14 Bern 1894 BER 3
grup 4
Sat 21 Eki
Hergiswil
0-1
Locarno
Sarnen
1-0
Lugano II
Ascona
1-4
Goldau
Ibach
2-1
Hochdorf
Pz 22 Eki
Novazzano
3-3
FC Altdorf
Brunnen
3-1
Perlen-Buchrain
Taverne
2-2
Eschenbach
Takım / Points
1 Goldau GOL 27
2 Sarnen SAR 22
3 Taverne TAV 19
4 Ibach IBA 19
5 Locarno LOC 19
6 Hergiswil HER 18
7 Novazzano NOV 17
 
8 Brunnen BRU 16
9 Eschenbach ESC 14
10 Perlen-Buchrain PER 13
11 FC Altdorf FCA 13
12 Lugano II LUG 11
13 Ascona ASC 5
14 Hochdorf HOC 4
grup 5
Sat 21 Eki
Dietikon
1-3
Zofingen
FC Wettingen
2-1
Blue Stars Zürich
Rothrist
2-2
Biberist
Schöftland
0-0
Dulliken
Pz 22 Eki
Wangen
2-0
Wohlen II
FC Muri
0-2
Pajde
Olten
1-0
Aarau II
Takım / Points
1 Zofingen ZOF 27
2 Pajde PAJ 27
3 Schöftland SCH 24
4 Dietikon DIE 18
5 FC Wettingen FCW 18
6 FC Muri FCM 15
7 Aarau II AAR 14
 
8 FC Blue Stars Zürich BST 13
9 Dulliken DUL 13
10 Olten OLT 12
11 Wangen WAN 10
12 Biberist BIB 10
13 Wohlen II WOH 9
14 Rothrist ROT 3

Follow BeSoccer on Facebook