We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
grup 2
Cu 26 May
Olimpik Donetsk
0-0
Oleksandria
Chornomorets
0-1
Zorya Luhansk
Shakhtar Donetsk
2-3
Dinamo Kiev
takım / Points
1 Shakhtar Donetsk SHA 79
2 Dinamo Kiev DYN 64
3 Zorya Luhansk ZOR 51
 
4 Olimpik Donetsk OLI 44
5 Oleksandria PFC 39
6 Chornomorets Odessa CHO 38
grup 3
Ct 27 May
Zirka Kirovohrad
0-1
Stal
Volyn Lutsk
0-1
Karpaty Lviv
Vorskla Poltava
1-0
Dnipro
takım / Points
1 Vorskla Poltava VOR 17
2 Stal Dniprodzerzhynsk STA 16
3 Dnipro Dnipropetrovsk DNI 15
 
4 Karpaty Lviv KPT 14
5 Zirka Kirovohrad ZIR 11
6 Volyn Lutsk VOL 3
Persha Liga
Ct 27 May
Hirnyk-Sport
1-0
Arsenal Kyiv
Skala Stryi
3-1
Poltava
Desna Chernihiv
2-2
Obolon
Avanhard
2-1
Illichivets
Kolos Kovalivka
5-3
MFK Mykolaiv
Ternopil'
0-0
Naftovyk-Ukrnafta
FC Veres
0-0
Dnipro Cherkaskyi
Bukovyna
1-1
Helios Kharkiv
Inhulets
2-3
Sumy
takım / Points
1 Illichivets Mariupol ILL 80
2 Desna Chernihiv DES 73
3 FC Veres FCV 67
4 Kolos Kovalivka KOL 57
5 Helios Kharkiv HEL 55
6 Avanhard Kramatorsk AVA 52
7 Naftovyk-Ukrnafta Okhtyrka NAF 51
8 Dnipro Cherkaskyi CHD 45
9 Obolon OBO 42
 
10 Arsenal Kyiv ARS 42
11 Hirnyk-Sport HSP 42
12 Poltava POL 39
13 Inhulets INH 38
14 MFK Mykolaiv MFK 34
15 Bukovyna Chernivtsi BUK 33
16 Sumy SUM 33
17 Skala Stryi SST 20
18 Ternopil' TER 15
Druha Liga Ucrania
Ct 27 May
Sudnobudivnyk
-
Krystal
Metalurh
2-1
Kremin
Balkany Zorya
0-1
Zhemchuzhyna Odesa
Illichivets II
1-3
Myr
Enerhiya Nova Kak.
4-2
Podillya
Real Pharma
1-1
Rukh Vynnyky
Teplovyk
0-2
FC Nyva Vinnytsya
Arsenal Bila Tser.
1-0
Inhulets II
takım / Points
1 Zhemchuzhyna Odesa ZHO 70
2 Rukh Vynnyky RYV 68
3 Kremin KRE 65
4 Balkany Zorya BAL 54
5 Real Pharma RPH 53
6 FC Nyva Vinnytsya NYV 46
7 Enerhiya Nova Kakhovka ENK 45
8 Inhulets II IHP 45
9 Myr MYR 43
 
10 Nikopol NIK 41
11 Teplovyk TIF 40
12 Illichivets II ILL 31
13 Krystal FCK 26
14 Arsenal Bila Tserkva ABT 22
15 Metalurh Zaporizhya MZZ 21
16 Podillya Khmelnytskyi POK 20
17 Sudnobudivnyk SMY 19
Liga Ucrania Sub 19
Pe 25 May
Zirka Sub 19
1-3
Dynamo Kyiv Sub-19
Ct 27 May
Vorskla Poltava
4-1
Stal
Chornomorets
6-0
Skala Stryi
Volyn Lutsk
1-2
Zorya Luhansk
Shakhtar Donetsk
1-3
Olimpik Donetsk
Arsenal Kyiv
0-2
Karpaty Lviv
Pz 28 May
Oleksandria Sub19
13:00
Dnipro Sub 19
takım / Points
1 Dynamo Kyiv Sub-19 DKY 70
2 Shakhtar Donetsk U19 SHK 50
3 Oleksandria Sub19 OLE 48
4 Chornomorets Sub 19 CHO 46
5 Vorskla Poltava Sub 19 VOP 45
6 Olimpik Donetsk Sub 19 OLD 42
7 Karpaty Lviv Sub 19 KAR 38
 
8 Zorya Luhansk Sub 19 ZOL 33
9 Volyn Lutsk Sub 19 VOL 28
10 Skala Stryi Sub 19 SKS 27
11 Arsenal Kyiv Sub 19 ARK 25
12 Stal Dniprodzerzhynsk Sub19 SDN 25
13 Dnipro Sub 19 DNI 22
14 Zirka Sub 19 ZIR 9
Serie A »
Pz 28 May
20:45
Inter
20:45
Udinese
Pz 28 May
20:45
Torino
20:45
Sassuolo Calcio
Pz 28 May
20:45
Fiorentina
20:45
Pescara
Pz 28 May
20:45
Palermo
20:45
Empoli
Pz 28 May
18:00
Sampdoria
18:00
Napoli
Pz 28 May
18:00
Roma
18:00
Genoa
Pz 28 May
15:00
Cagliari
15:00
Milan
Pz 28 May
20:45
Crotone
20:45
Lazio
Primera Division »
Pz 28 May
00:30 Bitirdi
CA Huracán
1 - 1
Boca Juniors BILGI Videolar
Pz 28 May
21:15
Arsenal Sarandí
21:15
Lanús
Pz 28 May
23:30
Atletico Rafaela
23:30
Belgrano
Pz 28 May
19:00
Defensa Justicia
19:00
Tigre
Pz 28 May
00:30 Bitirdi
Martín Juan
4 - 2
Sarmiento BILGI
Pz 28 May
22:00
Talleres Córdoba
22:00
Atl.Tucumán
Pz 28 May
23:15
River Plate
23:15
Rosario Central
Pz 28 May
02:15 Bitirdi
Racing Club
2 - 1
San Lorenzo BILGI Videolar
Taça de Portugal »
EL Playoffs »
Pz 28 May
12:30 Yarım günlük
Utrecht
3 - 0
AZ Alkmaar Videolar
Apertura Colombia »
Pz 28 May
22:15
Tigres FC
22:15
Atlético Huila
Pz 28 May
01:00 Bitirdi
Deportivo Cali
1 - 1
Millonarios BILGI
Pz 28 May
01:00 Bitirdi
Santa Fe
1 - 1
Alianza Petrolera BILGI
Pz 28 May
01:00 Bitirdi
Atlético
1 - 0
América de Cali BILGI
Pz 28 May
01:00 Bitirdi
Rionegro Águilas
0 - 1
Jaguares FC BILGI
Serie A »
ligue_1_playoffs »
Pz 28 May
21:00
Lorient
21:00
Troyes
Segunda Division »
Pz 28 May
12:00 Bitirdi
Alcorcón
1 - 3
Tenerife BILGI
Pz 28 May
18:00
Gimnàstic
18:00
Girona
Pz 28 May
16:00
Zaragoza
16:00
Rayo Vallecano
Pz 28 May
20:30
Córdoba
20:30
Real Oviedo
Pz 28 May
18:00
Elche
18:00
Reus Deportiu
Pz 28 May
18:00
Mallorca
18:00
Numancia
Süper Lig »
Pz 28 May
15:00
Bursaspor
15:00
Genclerbirligi SK
Pz 28 May
18:00
Gaziantepspor
18:00
Beşiktaş
Pz 28 May
15:00
Karabukspor
15:00
Kayserispor
Pz 28 May
15:00
Osmanlıspor
15:00
Rizespor
Pz 28 May
19:00
Adanaspor
19:00
Fenerbahçe
Pz 28 May
19:00
Akhisar
19:00
Karabukspor
Pz 28 May
19:00
Antalyaspor
19:00
Gaziantepspor
Pz 28 May
19:00
Beşiktaş
19:00
Osmanlıspor
Pz 28 May
19:00
Galatasaray SK
19:00
Konyaspor
Pz 28 May
19:00
Genclerbirligi SK
19:00
Kasimpasa
Pz 28 May
19:00
Kayserispor
19:00
İstanbul Başakşehir
Pz 28 May
19:00
Rizespor
19:00
Alanyaspor
Pz 28 May
19:00
Trabzonspor
19:00
Bursaspor
Super League grup 2 »
Pz 28 May
19:30
AEK Athens
19:30
PAOK
Pz 28 May
17:15
Panathinaikos
17:15
Panionios
MLS »
Pz 28 May
02:00 Bitirdi
Colorado Rapids
1 - 0
Kansas City Sporting BILGI
Pz 28 May
01:00 Bitirdi
Vancouver
0 - 1
DC United BILGI
Pz 28 May
02:00 Bitirdi
Minnesota United
1 - 0
Orlando City BILGI
Pz 28 May
01:30 Bitirdi
New York RB
2 - 1
New England Revolution BILGI
Pz 28 May
02:00 Bitirdi
Real Salt Lake
1 - 0
Philadelphia Union BILGI
Pz 28 May
04:00 Bitirdi
Jose Earthquakes
2 - 4
Los Angeles Galaxy BILGI
Pz 28 May
23:00
Atlanta United
23:00
New York City
CSL »
Pz 28 May
13:35 Yarım günlük
Shandong Luneng
1 - 1
Henan Jianye
International Friendly »
Pz 28 May
01:30 Bitirdi
Meksika
1 - 2
Hırvatistan BILGI
Pz 28 May
01:00 Bitirdi
Honduras
2 - 2
El Salvador BILGI
Pz 28 May
05:00 Bitirdi
Fiji
1 - 0
Islas Salomón BILGI
Allsvenskan »
Super League »
Pz 28 May
16:00
Grasshopper
16:00
Basel
Pz 28 May
16:00
Lausanne Sports
16:00
FC Lugano
Pz 28 May
16:00
Luzern
16:00
FC Vaduz
Pz 28 May
16:00
St. Gallen
16:00
Sion
Pz 28 May
16:00
Thun
16:00
Young Boys
Liga Escocia - Play Offs Ascenso »
Pz 28 May
16:00
Hamilton
16:00
Dundee United
ligue_2_playoffs »
Pz 28 May
18:00
Orléans
18:00
Paris FC
Liga I grup 2 »
Tercera Playoffs »
Pz 28 May
18:00
Olot
18:00
Sporting B
Pz 28 May
18:00
CD Calahorra
18:00
Real Zaragoza B
Pz 28 May
12:00 Bitirdi
Alavés B
0 - 1
SD Formentera BILGI
Pz 28 May
12:00 Bitirdi
Deportivo B
2 - 0
Cacereño BILGI
Pz 28 May
12:00 Bitirdi
Atlético B
2 - 0
Gimnástica Torrelavega BILGI
Pz 28 May
17:00
Rápido de Bouzas
17:00
CD Cayón
Pz 28 May
18:00
Unión Adarve
18:00
FC Vilafranca
Pz 28 May
18:00
CD Badajoz
18:00
Bergantiños CF
Pz 28 May
11:30 Bitirdi
Poblense
2 - 2
CD Castellón BILGI
Pz 28 May
18:00
Conquense
18:00
Anguiano
Pz 28 May
19:00
Antequera
19:00
Oberena
Pz 28 May
12:00 Bitirdi
UD San Fernando
3 - 0
CD Tuilla BILGI
Pz 28 May
12:00 Bitirdi
CF Peralada
2 - 0
Móstoles U.R.J.C BILGI
Pz 28 May
19:30
Arcos CF
19:30
Ejea
Pz 28 May
18:00
Real Avilés
18:00
Cristo Atlético
Pz 28 May
12:00 Bitirdi
Lorca FC B
2 - 0
SD Beasain BILGI
Pz 28 May
18:30
Tarazona
18:30
CD Huétor Tájar
Pz 28 May
11:30 Bitirdi
Alzira
0 - 0
Peña Deportiva BILGI
Pz 28 May
12:00 Bitirdi
Tropezón
3 - 1
Ibarra BILGI
Pz 28 May
17:00
Terrassa FC
17:00
Ontinyent CF
Pz 28 May
12:00 Bitirdi
Almería B
1 - 1
Langreo BILGI
Pz 28 May
18:00
Jerez
18:00
CCD Cerceda
Pz 28 May
12:00 Bitirdi
Alcudia
2 - 1
Villa Santa Brigida BILGI
Pz 28 May
18:30
Utebo
18:30
Laredo
Pz 28 May
12:00 Bitirdi
Villarrobledo
3 - 0
Cortes BILGI
Pz 28 May
12:00 Zaman eklendi
Alcobendas Sport
1 - 0
SD Logroñés
Pz 28 May
12:00 Bitirdi
Águilas FC
1 - 1
Unionistas CF BILGI

Follow BeSoccer on Facebook