Primera Division
Wed 22 Kas
River Plate
2-0
Unión Santa Fe
Thu 23 Kas
Vélez Sarsfield
0-1
Godoy Cruz
Thu 30 Kas
San Lorenzo
2-0
Atl.Tucumán
Cu 08 Ara
Temperley
2-1
Tigre
Patronato
1-0
Olimpo
Sat 09 Ara
Belgrano
1-0
CA Huracán
Banfield
2-3
Argentinos Juniors
Pz 10 Ara
Arsenal Sarandí
1-2
Independiente
Rosario Central
1-0
Newell's Old Boys
Racing Club
3-1
Gimnasia La Plata
Colón
0-2
Talleres Córdoba
Pt 11 Ara
Estudiantes Plata
0-1
Boca Juniors
Martín Juan
1-0
Defensa Justicia
Tue 12 Ara
Chacarita Juniors
3-0
Lanús
Takım / Points
1 Boca Juniors BOC 30
2 San Lorenzo SLO 27
3 Unión Santa Fe UNI 22
4 Talleres Córdoba TAL 21
5 CA Huracán HUR 21
6 Independiente IND 21
7 Colón COL 20
8 San Martín San Juan SMA 20
9 Belgrano BEL 20
10 Defensa y Justicia DYJ 18
11 Argentinos Juniors ARG 17
12 Godoy Cruz GOD 17
13 Estudiantes La Plata EST 17
14 Racing Club RAC 16
 
15 Atl.Tucumán ATT 16
16 Banfield BAN 15
17 River Plate RIV 15
18 Patronato PAT 15
19 Vélez Sarsfield VEL 14
20 Gimnasia La Plata GLP 13
21 Rosario Central CEN 13
22 Lanús LAN 13
23 Temperley TEM 12
24 Newell's Old Boys NOB 10
25 Chacarita Juniors CHA 9
26 Olimpo OLI 9
27 Tigre TIG 8
28 Arsenal de Sarandí ARS 5
Primera B Metro.
Cu 08 Ara
Villa San Carlos
1-0
Almirante Brown
Sat 09 Ara
Acassuso
3-1
Tristán Suárez
UAI Urquiza
2-1
CA San Miguel
Pz 10 Ara
Fénix Bs As
0-1
Estudiantes
Pt 11 Ara
San Telmo
1-2
Atlanta
Wed 13 Ara
Platense
3-1
Colegiales
Wed 21 Şub
Comunicaciones
-
Dep. Español
Def. Belgrano
-
Talleres Escalada
Sacachispas
-
Barracas Central
Takım / Points
1 UAI Urquiza UAI 34
2 Estudiantes de Caseros EST 33
3 Platense PLA 31
4 Tristán Suárez SUA 29
5 Def. Belgrano DEF 28
6 Acassuso ACA 27
7 Atlanta ATL 26
8 Fénix Bs As FEN 24
9 Talleres R. Escalada TAL 24
 
10 Comunicaciones Bs As COM 22
11 CA San Miguel SMG 22
12 San Telmo STM 21
13 Villa San Carlos VSC 18
14 Dep. Español ESP 17
15 Colegiales COL 16
16 Barracas Central BAR 15
17 Sacachispas SAC 13
18 Almirante Brown ALM 10
grup 1
Pz 10 Ara
Villa Mitre Bahia
1-2
Dep. Roca
Alvarado
1-0
Ferro General Pico
Deportivo Madryn
1-1
Rivadavia Lincoln
Cipolletti
3-0
Sansinena
Takım / Points
1 Alvarado ALV 29
2 Villa Mitre Bahia Blanca VIL 26
3 Dep. Roca DRO 24
4 Cipolletti CIP 23
5 Ferro General Pico FER 23
 
6 Independiente Neuquén INN 19
7 Rivadavia Lincoln RIV 17
8 Sansinena SAN 16
9 Deportivo Madryn DEP 16
grup 2
Tue 16 Jan
Dep. Maipú
2-1
Sportivo
Pz 10 Ara
Gutiérrez
0-1
Juventud
Unión Villa Krau.
2-3
Gimnasia Mendoza
San Lorenzo Alem
0-1
Huracán Heras
Estudiantes Río .
1-0
Unión Aconquija
Takım / Points
1 Gimnasia Mendoza GIM 40
2 Estudiantes Río Cuarto EST 33
3 Sportivo Desamparados DES 28
4 Dep. Maipú MAI 26
5 Juventud Universitario San JUU 26
 
6 Huracán Las Heras HHE 22
7 San Lorenzo Alem SLO 20
8 Unión Villa Krause UNI 17
9 Gutiérrez GUT 13
10 Unión Aconquija UNI 13
grup 3
Pt 11 Ara
Libertad Sunchales
0-1
Atlético Paraná
Tue 12 Ara
Sportivo Parejas
2-0
Sportivo Belgrano
Def.
1-1
Douglas Haig
Central Córdoba
1-2
Unión Sunchales
Defensores
2-2
Gimnasia
Takım / Points
1 Central Córdoba SdE CCS 33
2 Sportivo Belgrano SPB 27
3 Defensores Belgrano V. Rama DFR 26
4 Unión Sunchales UNI 26
5 Douglas Haig DHA 26
 
6 Gimnasia Concepción GIM 25
7 Sportivo Las Parejas SLP 23
8 Def. de Pronunciamiento DPR 22
9 Atlético Paraná PAR 16
10 Libertad Sunchales LIB 14

Follow BeSoccer on Facebook