Super League
Sat 03 Şub
Basel
-
FC Lugano
Luzern
-
Lausanne Sports
Sion
-
Grasshopper
Young Boys
-
St. Gallen
Zurich
-
Thun
Takım / Points
1 Young Boys YOB 40
2 Basel BAS 38
3 Zurich ZUR 28
4 St. Gallen STG 27
5 Lausanne Sports LAU 25
 
6 Grasshopper GCZ 24
7 FC Lugano LUG 22
8 Thun THU 21
9 Luzern FCL 20
10 Sion SIO 17
Challenge League
Cu 02 Şub
Aarau
16:00
Schaffhausen
Servette
16:00
Chiasso
FC Vaduz
16:00
Neuchâtel Xamax
Wil 1900
16:00
Wohlen
Winterthur
16:00
Rapperswil
Takım / Points
1 Neuchâtel Xamax NEX 46
2 Schaffhausen SCH 36
3 Servette SER 35
4 FC Vaduz FCV 26
5 Rapperswil RAP 23
 
6 Chiasso CHI 20
7 Aarau FCA 18
8 Wohlen WOH 13
9 Winterthur WIN 12
10 Wil 1900 WIL 11
grup 1
Sat 03 Mar
Echallens
17:00
Martigny
Lancy FC
17:00
Young Boys II
Meyrin
18:00
Lausanne Sport II
Pz 04 Mar
Naters
14:30
Etoile Carouge
Fribourg
17:00
FC Azzurri 90
Thun II
17:00
Dudingen
Vevey Sports
17:00
Portalban
Takım / Points
1 Lancy FC LAN 28
2 Martigny MAR 25
3 Fribourg FRI 25
4 FC Azzurri 90 FCA 24
5 Etoile Carouge ETO 21
6 Young Boys II YOU 21
7 Vevey Sports VEV 21
 
8 Lausanne Sport II LAU 20
9 Meyrin MEY 19
10 Naters NAT 19
11 Echallens ECH 19
12 Thun II THU 14
13 Portalban / Gletterens POR 13
14 Dudingen DUD 8
grup 2
Sat 03 Mar
Black Stars
15:00
Luzern II
Zug
17:00
Bassecourt
Kickers Luzern
17:15
Munsingen
Pz 04 Mar
Delemont
14:00
Schotz
Langenthal
15:00
Grasshoppers II
Buochs
17:00
Solothurn
FC Sursee
17:00
Baden
Takım / Points
1 Solothurn SOL 40
2 Buochs BUO 29
3 Munsingen MUN 26
4 Luzern II LUZ 26
5 Grasshoppers II GRA 23
6 Black Stars BLA 23
7 Schotz SCH 22
 
8 Delemont DEL 19
9 Baden BAD 17
10 Zug ZUG 17
11 FC Sursee FCS 10
12 Bassecourt BAS 10
13 Langenthal LAN 8
14 Kickers Luzern LUZ 6
grup 3
Sat 03 Mar
Wettswil-Bonstette
16:00
Tuggen
Red Star Zürich
16:00
Hongg
Mendrisio-Stabio
17:00
Seuzach
FC Balzers
17:00
FC Thalwil
Pz 04 Mar
Kosova
15:30
St. Gallen II
Winterthur II
17:00
Eschen/Mauren
FC Gossau
17:00
AC Bellinzona
Takım / Points
1 AC Bellinzona BEL 35
2 Mendrisio-Stabio MEN 26
3 FC Gossau FCG 24
4 FC Thalwil FCT 23
5 Kosova KOS 21
6 Red Star Zürich RSZ 21
7 St. Gallen II STG 18
 
8 Hongg HON 18
9 Seuzach SEU 17
10 Tuggen TUG 16
11 FC Balzers FCB 14
12 Winterthur II WIN 13
13 Eschen/Mauren ESC 11
14 FC Wettswil-Bonstetten FCW 11
grup 1
Cu 09 Mar
Urania Genève Sp.
20:00
Interstar
Sat 10 Mar
Veyrier Sports
17:30
Conthey
Montreux Sports
18:00
Signal
Pz 11 Mar
Chippis
-
Collex-Bossy
Servette II
-
Bex
Perly-Certoux
-
Terre Sainte
FC Monthey
-
CS Chênois
Takım / Points
1 CS Chênois CSC 34
2 Terre Sainte TER 24
3 FC Monthey FCM 23
4 Servette II SER 23
5 Interstar INT 22
6 Conthey CON 22
7 Urania Genève Sport UGS 19
 
8 Chippis CHI 19
9 Veyrier Sports VEY 17
10 Signal Bernex-Confignon SBC 15
11 Montreux Sports MON 14
12 Collex-Bossy COL 13
13 Perly-Certoux PER 5
14 Bex BEX 5
grup 2
Sat 10 Mar
Boudry
17:30
Bulle
Pz 11 Mar
Echichens
-
Romontois
Sarraz-Eclépens
-
Vallorbe-Ballaigue
Genolier-Begnins
-
Stade Payerne
Dardania Lausanne
-
Tour Pâquier
Thierrens
-
Richemond
Farvagny / Ogoz
-
Colombier
Takım / Points
1 La Sarraz-Eclépens SEC 31
2 Bulle BUL 31
3 Genolier-Begnins GEN 21
4 Romontois ROM 20
5 Colombier COL 20
6 La Tour /  Le Pâquier TPA 20
7 Echichens ECH 19
 
8 Farvagny / Ogoz FAR 18
9 Thierrens THI 18
10 Vallorbe-Ballaigues VAL 17
11 Dardania Lausanne DAR 16
12 Stade Payerne STA 10
13 Richemond RIC 8
14 Boudry BOU 7
grup 3
Sat 10 Mar
Lerchenfeld
16:00
Dornach
Pz 11 Mar
Bern 1894
-
Muri-Gümligen
Tavannes Tramelan
-
FC Konolfingen
Liestal
-
Binningen
Reinach
-
Timau Basel
FC Prishtina Bern
15:00
Allschwil
Biel-Bienne
15:00
Moutier
Takım / Points
1 Biel-Bienne BIE 32
2 Tavannes / Tramelan TAV 26
3 Moutier MOU 24
4 Liestal LIE 24
5 Dornach DOR 24
6 FC Konolfingen FCK 24
7 Lerchenfeld LER 19
 
8 Timau Basel TIM 18
9 Binningen BIN 17
10 Allschwil ALL 17
11 FC Prishtina Bern FCP 11
12 Muri-Gümligen GUM 10
13 Reinach REI 10
14 Bern 1894 BER 3
grup 4
Sat 10 Mar
Hochdorf
17:00
Brunnen
Pz 11 Mar
Ascona
-
Locarno
Novazzano
-
Eschenbach
Hergiswil
-
Taverne
Ibach
-
Sarnen
Lugano II
-
Goldau
Tue 13 Mar
Perlen-Buchrain
20:00
FC Altdorf
Takım / Points
1 Goldau GOL 33
2 Hergiswil HER 24
3 Novazzano NOV 23
4 Sarnen SAR 22
5 Taverne TAV 22
6 Ibach IBA 21
7 Locarno LOC 20
 
8 Brunnen BRU 19
9 Eschenbach ESC 15
10 Lugano II LUG 15
11 Perlen-Buchrain PER 14
12 FC Altdorf FCA 13
13 Ascona ASC 11
14 Hochdorf HOC 4
grup 5
Sat 10 Mar
Dietikon
16:00
Wohlen II
Zofingen
17:00
Aarau II
FC Wettingen
17:00
Pajde
Biberist
18:00
Blue Stars Zürich
Pz 11 Mar
Wangen
-
Rothrist
FC Muri
14:30
Schöftland
Olten
15:00
Dulliken
Takım / Points
1 Zofingen ZOF 31
2 Pajde PAJ 28
3 Schöftland SCH 27
4 FC Muri FCM 21
5 Aarau II AAR 20
6 Dietikon DIE 18
7 FC Wettingen FCW 18
 
8 FC Blue Stars Zürich BST 17
9 Wangen WAN 16
10 Wohlen II WOH 15
11 Dulliken DUL 13
12 Olten OLT 13
13 Biberist BIB 10
14 Rothrist ROT 6
Ligue 1 »
Tue 16 Jan
19:00 Bitirdi
Girondins Bordeaux
0 - 2
Caen BILGI
Tue 16 Jan
19:00 Bitirdi
Olympique
2 - 0
Strasbourg BILGI
Tue 16 Jan
21:00 Oynama 76'
Monaco
1 - 2
Nice
Eredivisie »
Tue 16 Jan
20:00 Bitirdi
Sparta Rotterdam
0 - 1
Vitesse BILGI
Friendly »
Tue 16 Jan
12:00 Postponed
Valerenga IF Oslo
12:00
Holstein Kiel
Tue 16 Jan
14:00 Bitirdi
Sigma Olomouc
7 - 3
Hradec Králové BILGI
Tue 16 Jan
14:30 Bitirdi
FAC Wien
1 - 1
Austria Wien BILGI
Tue 16 Jan
17:30 Bitirdi
Kolding IF
0 - 3
SonderjyskE BILGI
Tue 16 Jan
18:00 Bitirdi
Erzgebirge Aue
0 - 1
Rot-Weiss Erfurt BILGI
Tue 16 Jan
16:00 Bitirdi
St. Gallen
1 - 1
Sturm Graz BILGI
Tue 16 Jan
16:00 Bitirdi
Luzern
1 - 1
Shanghai Shenhua BILGI
Tue 16 Jan
18:00 Bitirdi
Admira Wacker Mö.
4 - 0
Ebreichsdorf BILGI
Tue 16 Jan
18:00 Postponed
St. Polten
18:00
First Vienna
Tue 16 Jan
14:00 Bitirdi
Mladá Boleslav
3 - 1
Loko Vltavin BILGI
Tue 16 Jan
16:00 Bitirdi
Mattersburg
2 - 2
Ulsan Hyundai BILGI
Tue 16 Jan
09:30 Bitirdi
Lions FC
3 - 0
Ipswich Knights BILGI
Tue 16 Jan
10:15 Bitirdi
Peninsula Power
1 - 2
Brisbane City BILGI
Tue 16 Jan
11:00 Bitirdi
Sūduva
1 - 0
FK Palanga BILGI
Tue 16 Jan
11:00 Bitirdi
Slavoj Trebišov
1 - 4
Zemplin Michalovce BILGI
Tue 16 Jan
11:30 Bitirdi
Holland Park Hawks
1 - 2
SWQ Thunder BILGI
Tue 16 Jan
12:00 Bitirdi
FK Pobeda Prilep
0 - 2
Šhkëndija 79 BILGI
Tue 16 Jan
13:00 Bitirdi
PBS Kelantan
1 - 0
Persija Jakarta BILGI
Tue 16 Jan
13:00 Bitirdi
Podbrezová
1 - 3
Pohronie BILGI
Tue 16 Jan
13:55 Bitirdi
PSS Sleman
3 - 1
PDRM BILGI
Tue 16 Jan
13:00 Bitirdi
Velež Mostar
1 - 0
NK Mladost Doboj Kakanj BILGI
Tue 16 Jan
13:45 Bitirdi
Petaling Jaya
2 - 2
Johor FC II BILGI
Tue 16 Jan
14:00 Bitirdi
NK Slaven Belupo
8 - 0
Brinje-Grosuplje BILGI
Tue 16 Jan
14:00 Bitirdi
Braunschweig
1 - 3
Hertha BSC II BILGI
Tue 16 Jan
15:00 Bitirdi
Winterthur
4 - 0
Grasshoppers II BILGI
Tue 16 Jan
15:30 Bitirdi
Quarteirense
2 - 4
Servette BILGI
Tue 16 Jan
16:30 Bitirdi
Nove Mesto Vahom
1 - 4
Nitra BILGI
Tue 16 Jan
16:00 Bitirdi
Krsko Posavje
4 - 0
NK Drava Ptuj BILGI
Tue 16 Jan
14:45 Bitirdi
F91 Dudelange
1 - 3
Saarbrücken BILGI
Tue 16 Jan
18:00 Bitirdi
Deutschlandsberger
1 - 1
Wildon BILGI
Tue 16 Jan
18:30 Postponed
Fortuna
18:30
Borussia Monchengladbach
Tue 16 Jan
18:30 Bitirdi
Kalju
6 - 1
Paide BILGI
Tue 16 Jan
19:00 Bitirdi
TuS Haltern
1 - 0
Westfalia Rhynern BILGI
Tue 16 Jan
20:00 Bitirdi
Hamburger SV II
6 - 1
Teutonia Ottensen BILGI
Tue 16 Jan
20:00 Bitirdi
Tramore
0 - 1
Waterford United BILGI
Tue 16 Jan
20:45
Mochtas Dublin
20:45
St Patrick's
Tue 16 Jan
18:00 Bitirdi
FCM Traiskirchen
1 - 2
St. Polten BILGI
FA Cup »
Tue 16 Jan
20:45 Oynama 90'
Leicester
2 - 0
Fleetwood Town
Tue 16 Jan
20:45 Oynama 90'
Mansfield Town
1 - 4
Cardiff City
Tue 16 Jan
20:45 Oynama 88'
West Ham
0 - 0
Shrewsbury Town
Tue 16 Jan
20:45 Oynama 90'
Sheffield
2 - 0
Carlisle United
Tue 16 Jan
21:00 Oynama 75'
Reading
3 - 0
Stevenage
Cup »
Tue 16 Jan
18:30 Bitirdi
Istanbulspor AS
0 - 1
Fenerbahçe BILGI
Tue 16 Jan
14:00 Bitirdi
Bursaspor
2 - 1
Genclerbirligi SK BILGI
Tue 16 Jan
16:00 Bitirdi
Trabzonspor
1 - 1
Konyaspor BILGI
Ligue 2 »
Tue 16 Jan
21:00 Oynama 75'
Ajaccio
1 - 1
Orléans
Tue 16 Jan
21:00 Oynama 77'
Auxerre
4 - 0
Niort
Tue 16 Jan
21:00 Oynama 79'
Bourg-Péronnas
2 - 1
Quevilly
Tue 16 Jan
21:00 Oynama 78'
Chateauroux
2 - 1
Lorient
Tue 16 Jan
21:00 Oynama 78'
Clermont
2 - 0
Valenciennes
Tue 16 Jan
21:00 Oynama 80'
Gazélec Ajaccio
1 - 1
Stade Brestois
Tue 16 Jan
21:00 Oynama 76'
Le Havre
1 - 1
Paris FC
Tue 16 Jan
21:00 Oynama 77'
Nancy
0 - 2
Nîmes
Tue 16 Jan
21:00 Oynama 78'
Stade de Reims
1 - 0
Tours
Cup »
Tue 16 Jan
20:45 Oynama 89'
Club Brugge
5 - 1
Charleroi
Campeonato Africano de Naciones grup 4 »
Tue 16 Jan
17:30 Bitirdi
Angora
0 - 0
Burkina Faso BILGI
Tue 16 Jan
20:30 Bitirdi
Kamerun
0 - 1
Kongo BILGI
Conference North »
Tue 16 Jan
20:45 Oynama 89'
Telford United
3 - 5
York City
AFC Champions »
Tue 16 Jan
13:30 Bitirdi
Bali United
3 - 1
Tampines Rovers BILGI
Tue 16 Jan
10:30 Bitirdi
Shan United FC
(3)1-1(4)
Ceres La Salle BILGI
Premier de Ascenso - Clausura grup 1 »
Tue 16 Jan
00:00 Bitirdi
Pacific
1 - 1
Tigres UANL Premier BILGI
Non League Premier grup 1 »
Tue 16 Jan
20:45 Bitirdi
Lowestoft Town
0 - 2
Folkestone Invicta BILGI
Tue 16 Jan
20:45 Oynama 88'
Enfield Town
0 - 1
Tonbridge Angels
Tue 16 Jan
20:45 Oynama 89'
Margate
0 - 0
Leatherhead
Non League Premier grup 3 »
Tue 16 Jan
20:45
Basingstoke Town
20:45
Stratford Town
Tue 16 Jan
20:45 Oynama 88'
Slough Town
2 - 0
Dorchester Town
Tue 16 Jan
20:45 Oynama 86'
Redditch United
1 - 2
Banbury United
Tue 16 Jan
20:45
Gosport Borough
20:45
Hereford
Non League Div One grup 1 »
Tue 16 Jan
20:45
Canvey Island
20:45
Heybridge Swifts
Tue 16 Jan
20:45 Postponed
Waltham Abbey
20:45
Hertford Town
Tue 16 Jan
20:45
Cheshunt
20:45
Soham Town Rangers
Tue 16 Jan
20:45
Bury Town
20:45
Witham Town
Non League Div One grup 2 »
Tue 16 Jan
20:45
South Park FC
20:45
Herne Bay
Tue 16 Jan
20:45
Molesey FC
20:45
Whyteleafe
Non League Div One grup 5 »
Non League Div One grup 6 »
Premier League »
Tue 16 Jan
16:00 Bitirdi
Wadi Degla
0 - 0
Al-Masry BILGI
Tue 16 Jan
19:00 Bitirdi
Talaea El-Gaish
0 - 2
Al-Ahly BILGI
State Cup »
Tue 16 Jan
19:00 Bitirdi
Hapoel Kiryat Shm.
3 - 0
Hapoel Afula BILGI
Super Cup Saudi Arabia »
Tue 16 Jan
17:00 Postponed
Al Hilal Riyadh
17:00
Al Ittihad
League Cup Northern Ireland »
FA Trophy »
Tue 16 Jan
20:45 Oynama 90'
Warrington Town
2 - 0
Ebbsfleet United
Tue 16 Jan
20:45 Oynama 90'
Stockport County
3 - 0
Kidderminster Harriers
Tue 16 Jan
20:45 Oynama 90'
Barrow
0 - 2
Brackley Town
Tue 16 Jan
20:45 Oynama 90'
Workington
2 - 1
Weston-super-Mare
Tue 16 Jan
20:45 Oynama 90'
Boreham Wood
1 - 2
Gateshead
Tue 16 Jan
20:45 Oynama 90'
Harrogate Town
4 - 0
St. Albans City
Copa de Argelia »
Tue 16 Jan
16:00 Bitirdi
USM Alger
1 - 0
CS Constantine BILGI
Premier League »
Tue 16 Jan
02:35 Bitirdi
Arnett Gardens
0 - 0
Reno FC BILGI

Follow BeSoccer on Facebook