Apertura Venezuela
Sat 21 Nis
Trujillanos
2-0
Zulia FC
Dep. Anzoátegui
1-1
Estudiantes
Aragua FC
1-0
Deportivo Lara
Caracas
2-1
La Guaira
Pz 22 Nis
Metropolitanos
1-0
At. Venezuela
Estudiantes
2-1
Dep. Táchira
Academia Puerto C.
22:00
Monagas
Pt 23 Nis
Portuguesa Araure
0-3
Zamora FC
Tue 24 Nis
Mineros Guayana
3-3
Carabobo
Takım / Points
1 Carabobo CAR 28
2 Zamora FC ZAM 25
3 Caracas CFC 24
4 Mineros de Guayana MIN 24
5 La Guaira DEP 20
6 Dep. Táchira TAC 18
7 FC Estudiantes de Mérida EST 18
8 Deportivo Lara LAR 17
9 Trujillanos TRU 17
 
10 Zulia FC ZUL 16
11 Aragua FC ARA 16
12 Portuguesa de Araure POR 16
13 At. Venezuela ATL 15
14 Academia Puerto Cabello APC 13
15 Monagas MON 11
16 Metropolitanos MET 11
17 Dep. Anzoátegui ANZ 10
18 Estudiantes de Caracas ESC 9
Apertura 2ª Venezuela
Thu 19 Nis
Margarita
1-1
Chicó de Guayana
Atl. Furrial
0-2
Petroleros
LALA
2-4
Libertador
Yaracuy
4-0
Deportivo Petare
UCV
1-0
Angostura
Wed 02 May
Falcon
21:30
Real Frontera FC
Titanes FC
21:30
Yaracuyanos
ULA Mérida
21:30
Atlético Vigía
Hermanos
21:30
Llaneros Guanare
Ureña
23:00
Deportivo Zulia
Takım / Points
1 Yaracuy YAR 25
5 Libertador LIB 17
7 Gran Valencia GVA 17
8 Chicó de Guayana DIA 16
9 LALA LAL 15
11 UCV UCV 13
12 Petroleros de Anzoátegui PDA 13
13 Angostura ANG 12
15 Margarita MAR 11
17 Deportivo Petare PET 11
18 Atl. Furrial ATL 11
 
2 ULA Mérida ULA 18
3 Yaracuyanos YAR 17
4 CD Hermanos Colmenarez COL 17
6 Llaneros de Guanare LLA 17
10 Real Frontera FC FRO 14
14 Ureña URE 11
16 Atlético El Vigía FC ATL 11
19 Falcon FAL 9
20 Deportivo JBL del Zulia ZUL 9
21 Titanes FC TIT 7
UCL »
Wed 25 Nis
20:45
Bayern München
20:45
Real Madrid
Ligue 1 »
Wed 25 Nis
18:45
Caen
18:45
Toulouse
Copa Libertadores grup 2 »
Wed 25 Nis
02:30 Bitirdi
At. Nacional
4 - 1
Bolívar BILGI
Copa Libertadores grup 6 »
Wed 25 Nis
02:30 Bitirdi
Santos FC
2 - 0
Estudiantes La Plata BILGI
Copa Libertadores grup 7 »
Wed 25 Nis
00:15 Bitirdi
Deportivo Lara
2 - 1
Millonarios BILGI
FA Cup China »
Wed 25 Nis
13:35
Sichuan Annapurna
13:35
Jiangsu Suning
Wed 25 Nis
14:00
Shaanxi Chang'an
14:00
Shanghai SIPG
Wed 25 Nis
09:30 Oynama 45'
Hainan Boying Sea.
1 - 1
Beijing Renhe
Wed 25 Nis
12:00
Shenxin Shanghai
12:00
Beijing Guoan
Wed 25 Nis
09:30 Oynama 44'
Wuhan Zall
1 - 0
Tianjin Teda
Wed 25 Nis
09:30 Yarım günlük
Heilongjiang Lava
0 - 1
Guizhou Hengfeng
Wed 25 Nis
13:35
Yinchuan Helanshan
13:35
Guangzhou Evergrande
Wed 25 Nis
08:00 Bitirdi
Yanbian Beiguo
0 - 6
Shandong Luneng BILGI
Wed 25 Nis
13:35
Nantong Zhiyun
13:35
Shanghai Shenhua
Wed 25 Nis
13:35
Anhui Hefei
13:35
Chongqing Lifan
Segunda B grup 1 »
Wed 25 Nis
18:15
Toledo
18:15
RM Castilla
Segunda B grup 4 »
Wed 25 Nis
20:00
UD Melilla
20:00
Córdoba B
J1 League »
Cup »
Wed 25 Nis
18:00
Zlin
18:00
Jablonec
Segunda Liga »
Wed 25 Nis
17:00
Académica
17:00
Porto II
Primera B Colombia »
Wed 25 Nis
02:45 Bitirdi
Atlético Fútbol
3 - 3
Deportes Quindío BILGI
Eliteserien »
Copa Lega Pro »
Wed 25 Nis
14:30
Alessandria
14:30
Viterbese
Serie B Brazil »
Wed 25 Nis
02:30 Bitirdi
Fortaleza EC
3 - 1
CRB BILGI
Wed 25 Nis
00:15 Bitirdi
Atlético GO
3 - 2
Guaraní Campinas BILGI
PSL »
Cup »
Wed 25 Nis
17:30
Levski Sofia
17:30
CSKA Sofia
Football League »
Wed 25 Nis
14:00
Anagennisi
14:00
Kissamikos
Wed 25 Nis
14:00
Panserraikos FC
14:00
Aiginiakos
Wed 25 Nis
16:00
Doxa Dramas
16:00
Apollon Kalamarias
Wed 25 Nis
16:00
Sparti
16:00
Trikala
Wed 25 Nis
16:00
Aris Thessaloniki
16:00
Apollon Larissa
Wed 25 Nis
16:00
Panachaiki
16:00
Karaiskakis
Veikkausliiga »
Wed 25 Nis
17:30
RoPS Rovaniemi
17:30
FC Lahti
Wed 25 Nis
17:30
VPS Vaasa
17:30
Ilves
Wed 25 Nis
17:30
Inter Turku
17:30
HJK Helsinki
Wed 25 Nis
18:00
IFK Mariehamn
18:00
KuPS Kuopio
Cup »
Wed 25 Nis
17:30
Fredericia
17:30
Silkeborg IF
Premier de Ascenso - Clausura »
Wed 25 Nis
17:00
Guadalajara
17:00
Atlas Premier
Conference North »
Wed 25 Nis
20:45
Brackley Town
20:45
Chorley
Wed 25 Nis
20:45
Darlington FC
20:45
Southport
Conference South »
Clausura Guatemala »
Wed 25 Nis
20:00
Marquense
20:00
Antigua GFC
Regionalliga grup 1 »
Wed 25 Nis
18:30
Schweinfurt
18:30
Bayreuth SpVgg
Regionalliga grup 2 »
Regionalliga grup 3 »
Wed 25 Nis
19:00
Verl
19:00
Wuppertaler SV
Wed 25 Nis
19:00
Borussia
19:00
KFC Uerdingen 05
Wed 25 Nis
19:00
Borussia Dortmund
19:00
Viktoria Köln
Regionalliga grup 4 »
CFA grup 4 »
Wed 25 Nis
17:00
Le Havre II
17:00
Lorient II
FNL »
Wed 25 Nis
17:00
Pardubice
17:00
MAS Táborsko
Wed 25 Nis
17:00
Frýdek-Místek
17:00
Pribram
Wed 25 Nis
18:00
SFC Opava
18:00
Viktoria Žižkov
Wed 25 Nis
17:00
Baník Sokolov
17:00
Varnsdorf
Wed 25 Nis
18:00
Ústí nad Labem
18:00
Vlašim
Wed 25 Nis
17:00
Vitkovice
17:00
České Budějovice
Wed 25 Nis
17:00
Znojmo
17:00
Třinec
First League »
Wed 25 Nis
16:00
Shkupi
16:00
Pobeda Junior
Wed 25 Nis
16:00
Renova
16:00
FK Skopje
Wed 25 Nis
16:00
Akademija Pandev
16:00
Šhkëndija 79
Wed 25 Nis
16:00
Pelister
16:00
Sileks
Wed 25 Nis
16:00
Vardar Skopje
16:00
Rabotnički
cookielang More info and settings. Accept

Follow BeSoccer on Facebook